Спеціальні потреби

Офіційний Китай побоюється демонстрацій організованих через Інтернет


Китайська поліція розганяє демонстрантів на вулицях Шанхаю
Китайська поліція розганяє демонстрантів на вулицях Шанхаю

Державні ЗМІ Китаю применшують значення демонстрацій, що пройшли в численних містах країни. Медіа порівнюють протестувальників з вуличними жебраками і наполягають, що суспільство схвалить рішучі заходи проти будь-яких спроб дестабілізувати Китай за близькосхідним сценарієм.

У понеділок газета «Global Times», яку контролює Комуністична партія Китаю, назвала демонстрації у Пекіні, Шанхаї та одинадцяти інших китайських містах «вуличними виставами» та заявила про широку підтримку уряду з боку громадян.

Між тим, вже в неділю влада виказала свою невпевненість, залучивши десятки тисяч правоохоронців для охорони місць, на яких, згідно з повідомленнями в Інтернеті, мали пройти акції протесту. Правозахисні групи заявили, що щонайменше 80 відомих активістів та дисидентів бути затримані у власних оселях напередодні так званої «Жасминової революції».

Кожен з мітингів зібрав до кількох сотень учасників. Демонстранти вимагали житла, справедливості, свободи та демократії. Сотні перехожих спостерігали за протестами. У Пекіні правоохоронці затримали двох, а в Шанхаї трьох демонстрантів.

Майк Чіной колишній журналіст та дослідник Американсько-китайського Інституту в Університеті Південної Кароліни, розповів «Голосу Америки», що протести не становлять небезпеки для китайського уряду. Але, за його словами, дії служб безпеки доводять побоювання уряду, що події на Близькому Сході можуть надихнути антиурядові групи всередині Китаю.

Західні аналітики зазначають, що значна кількість закликів до демонстрацій вперше з’явились на сайтах створених дисидентами-вигнанцями. У відповідь влада заблокувала пошук за запитами та лінками, що містили слово «жасмин», яке використовували для опису масових протестів в Тунісі.

Китай протистоїть всім закликам Заходу до послаблення контролю за Інтернетом, а Міністерство зовнішніх справ Китаю звернулось до США з пересторогою не використовувати питання доступу до Інтернет як привід для втручання у внутрішні справи Китаю.

Попередження прозвучало після заклику Державного секретаря США Гілларі Клінтон до урядів світу припинити цензуру Інтернету, щоб уникнути політичних та соціальних заворушень, які збурили Близький Схід.

Пекін постійно блокує доступ до сайтів міжнародних новинних організацій включно з «Голосом Америки». Уряд також має змогу на власний розсуд блокувати пошук за певними словами.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG