Спеціальні потреби

Китай закликав Бірму не поспішати з демократичними реформами


Китайська урядова газета застерігає проти «занадто поспішних» демократичних змін у Бірмі, стверджуючи, що для вирішення проблем країни однієї демократії мало.

Видання визнає, що недавні реформи бірманського уряду дали країні надію на краще майбутнє. Водночас автори статті попереджають про небезпеку «демократії західного зразка», і додають, що поспішні реформи створюють сприятливе середовище для екстремізму.

Як приклад газета наводить нещодавній конфлікт між буддистами і мусульманами на сході Бірми. Нагадаємо, що внаслідок сутичок загинули десятки людей, кілька тисяч були змушені покинути свої домівки.

У статті під назвою «Демократія – не панацея від проблем Бірми» зазначається, що подібні конфлікти можуть загостритися і вийти з-під контролю, якщо країна буде занадто покладатися на західну модель державності.

Китай тісно співпрацював з авторитарним військовим режимом Бірми, який минулого року передав владу номінально цивільному уряду, а пізніше провів ряд політичних і економічних реформ.

Наводячи у приклад ситуацію в Єгипті, автори статті наголошують, що нестабільність може охопити і Бірму, якщо демократичні перетворення матимуть поспішний характер.

«Вибори можуть викликати ще більшу роз’єднаність населення і спровокувати подальші релігійні конфлікти», – йдеться у статті.

У публікації також сказано, що «поява одного або двох демократичних лідерів» не вирішить міжетнічних протиріч в країні. Ця теза, ймовірно, стосується лідера бірманського демократичного руху Аун Сан Су Чжі, яку нещодавно було обрано у парламент. Автор публікації висловлює сумнів у тому, що лауреат Нобелівської премії миру Су Чжі та очолювана нею «Національна ліга за демократію» зможе примирити етнічні групи, оскільки демократи не мають конкретних пропозицій щодо вирішення конфлікту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG