Спеціальні потреби

Чілійці протестують проти урізання фінансування освіти


Поліцейські затримують студентку під час протесту в четверг.
Поліцейські затримують студентку під час протесту в четверг.

У четвер у столиці Чилі місті Сантьяго відбулись жорстокі сутички між поліцією та мітингувальниками, які протестували проти політики президента Чилі Себастьяна Пінери. Нещодавні опитування громадської думки показали, що Пінера користується найменшою підтримкою з боку населення серед усіх президентів, які очолювали країну з часу відходу від влади диктатора Августо Піночета 20 років тому.

Провідну роль у демонстраціях відіграли студенти, які вимагали здешевити та покращити освіту. Студенти блокували дороги та здійснювали підпали. У відповідь поліція використала проти демонстрантів водомети та сльозогінний газ.

Раніше цього року президент Пінера, консерватор та мільярдер, повідомив про скорочення державних видатків на освіту.

Протестувальники у Сантяго та інших містах Чилі вдались до так званого «качеролазо» (cacerolazo) – створення шуму ударами сковорідок, яке використовувалось як форма ненасильницького протесту за часів диктатури Піночета.

У четвер тема «качеролазо» була найпопулярнішою у соціальній мережі Twitter.

Всього у протестах проти Пінери взяли участь сотні тисяч людей.

Незважаючи на те, що чилійська економіка стрімко зростає завдяки прозорій фіскальній та монетарній політиці, більшість простих чілійців не відчувають на собі наслідків економічного дива.

Президент Пінера вже запропонував мітингувальникам розпочати перемовини з урядом. Пінера надав 21-ну пропозицію для обговорення, втім поки що угода не досягнена.

XS
SM
MD
LG