Спеціальні потреби

Президентом Чилі обрано Мішель Бачелет


Мішель Бачелет
Мішель Бачелет
У другому турі президентських виборів у Чилі переконливу перемогу здобула поміркована соціалістка і екс-президент країни Мішель Бачелет.

Її суперниця представниця консерваторів Евелін Mattheї визнала свою поразку після того, як результати недільного голосування показали, що Бачелет отримала 62% голосів. Mattheї здобула 38%.

У першому турі голосування минулого місяця, 62-річна лікар-педіатр Бачелет завоювала майже в два рази більше голосів, ніж 60-річна економіст і колишній міністр праці Чилі Маттеї.

Але тоді Бачелет заручилася підтримкою лише трохи менше 50% голосів, необхідних, щоб здобути президентське крісло, отож необхідно було провести другий тур голосування.

Бачелет пообіцяла провести реформу системи освіти. Фінансування буде забезпечуватися за рахунок збільшення податків для корпорацій. Політик пропонує дозволити аборти за певних обставин і переглянути конституцію, яка сягає часів 17-річного правління диктатора Августо Піночета.

Бачелет складе присягу у березні. Вона замінить на посаді президента Чилі консерватора Себастьяна Піньєру.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG