Спеціальні потреби

Як правильно вибирати дитяче авто-крісло?


Американський Страховий інститут безпеки дорожнього руху (IIHS) оприлюднив результати останніх випробувань із безпеки дитячих крісел для машини. Дослідники зосередилися на кріслах для дітей віком у понад чотири роки. Загалом результати позитивні: тепер на ринку США значно більше безпечних крісел, порівняно з тими, що можуть не захистити дитину у випадку аварії. Що ж потрібно знати батькам, коли вони обирають крісло для дитини?

Правильно вибрати дитяче авто-крісло – це справа не проста. Вибір – надзвичайно багатий, але єдиних стандартів безпеки немає. Головний дослідник Дейвид Забі пояснює:

«Проблема в тому, що не існує єдиного стандарту щодо крісла. Без наших рейтингів, єдиний шлях для батьків перевірити крісло – це випробувати його на власній дитині, у власній машині».

І від правильного вибору крісла може залежати життя дитини. У випадку аварії, неправильно підібране крісло може призвести до серйозних травм чи навіть смерті дитини.

Страховий інститут безпеки на дорогах перевірив на безпеку положення ременів 72 моделей дитячих авто-крісел, каже Дейвид Забі:

«Ми визначаємо безпеку сидіння шляхом перевірки положення ременів на різних моделях крісел і на різних типах автомобілів».

21 модель авто-крісел для дітей, віком у понад 4 роки, отримали найвищу оцінку. Одне з них – Harmony Secure Comfort Deluxe.

«Ви можете побачити, що цей ремінь лежить повністю горизонтально на стегнах дитини, а не на животі. Застібка допомагає тримати верхній ремінь рівно посередині між плечима. Ці ремені можуть забезпечити гарний захист у результаті аварії», – каже Дейвид Забі.

Дослідники встановили, що 8 моделей крісел не відповідають стандартам безпеки, включно з Evenflo Generation 65.

«Основна проблема у тому, що поясний ремінь лежить занадто високо на животі. Також інший ремінь знаходиться занадто близько до шиї дитини, що спричиняє дискомфорт. Дитина почне крутитися і зсувати ремінь і у випадку аварії він не зможе її захисти», – пояснює Дейвид Забі.

Отже Інститут рекомендує батькам самим оцінити положення ременів у кріслі дитини. А у разі сумнівів зайти на веб-сайт інституту, де опубліковано повний список як безпечних крісел, так і тих, що не відповідають стандартам безпеки. Цей список ви зможете знайти за наступним посиланням.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

XS
SM
MD
LG