Спеціальні потреби

Українські греко-католики відзначають 50-річчя заснування єпархії Святого Миколая


Єпархія Святого Миколая, що об’єднує українських греко-католиків у 17-ти штатах Америки, цього року відзначає 50 річницю свого заснування. Великою подією для віруючих став візит глави української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава. Церковний лідер взяв участь у святкуваннях ювілею, що пройшли у церкві Св. Володимира та Ольги, в українському селі у Чикаго.

Для місцевих українців у Чикаго приїзд патріарха подія величезного значення.

«До приїзду патріарха ми готувалися два роки. Це має велике значення для громади. Ми ніби нагадуємо українцям, що ми тут, що ми також українці», - каже Ярослав Мендюк - настоятель українськог храму в Індіані.

Інформаційні плакати були розставлені по всьому українському району Чикаго. Вони закликали учасників громади приєднуватися до святкових заходів за участю патріарха. Серед яких були святкові служби та конференції. У школі при соборі Святого Миколая, гостя зустрічали з хлібом та сіллю. На честь патріарха діти організували концерт, а патріарх згодом відповідав на питання дітлахів, яких поміж іншого цікавило, який улюблений фрукт та марка автомобіля Блаженішого. На що патріарх відповів:

«Коли я був у Латинській Американці, то мені дуже сподобався і досі є моїм улюбленим овочем – авокадо. Я не маю машини, але мені подобається Форд».

На святкову літургію з нагоди ювілею, у церкві Св. Володимира та Ольги, прихожани зібрались заздалегідь. Хтось одразу зайняв місце, але більшість чекала на патріарха перед входом, щоб зробити кілька фотографій на пам'ять.

Провідною подією свята стала церемонія виносу Ювілейної ікони Божої матері, яку написали спеціально для святкувань. Починаючи з липня минулого року, побачити ікону мали можливість прихожани усіх церков, які належать єпархії Святого Миколая.

Приїзд патріарха Святослава продовжив традицію попередників. Починаючи від митрополита Андрія Шептицького, патріархи роблять пасторальні відвідини представництв своєї церкви закордоном. Голова Української греко-католицької церкви неодноразово наголошував на ролі, яку грає діаспора у збереженні Української Церкви:

«Вони показують нам приклад того, як бути українцями – зберігати наші традиції та церкву, бути об’єднаними. А ми повинні прагнути бути українцями на рідній землі».

Для багатьох місцевих віруючих приїзд патріарха став своєрідним сигналом з Батьківщини про бажання зміцнювати українську церкву закордоном. Загалом до єпархії Святого Миколая належить сорок шість приходів, розкиданих від Чикаґо до Лос-Анжелоса, від Гьюстона до Сіетла. Піддані єпархії є навіть на Гавайських островах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG