Спеціальні потреби

Експерт Carnegie назвав червоні лінії Росії перед самітом Байдена та Путіна


На фото: президент Росії Володимир Путін
На фото: президент Росії Володимир Путін

Напередодні зустрічі президентів США та Росії, яка має відбутись 16-го червня у Женеві, Дмитро Тренін прогнозує, що протистояння Москви та Вашингтона продовжиться.

Як напередодні повідомили ЗМІ, президент США відзначив, що у ході зустрічі із Путіним озвучить червоні лінії Вашингтона у відносинах двох країн. Байден також заявив, що у разі, якщо Путін відповідатиме так, як робив це минулому, США "дадуть відповідь".

Директор Московського центру Карнегі пише, що у Москві вважають, що Байден не зацікавлений у стратегічному компромісі із Росією, але саміт дає Кремлю нагоду "чітко пояснити Вашингтону, де для Росії проходять червоні лінії".

"Це запрошення України приєднатись до НАТО; розгортання американських баз і військ - особливо ракет середньої та меншої дальності - в Україні; потурання спробам Києва силою повернути собі Донба і Крим; спроби відірвати Білорусь від Росії і так далі", - пише Тренін про міркування Кремля.

Експерт також наголосив, що головне, щоб протистояння між країнами не виходило з-під контролю.

Як повідомляв "Голос Америки", екс-посол США у Росії Майкл Макфол заявив днями, що Путін отримує політичну вигоду від збереження США у якості ворога і "провокує Вашингтон та його союзників , щоб підсилити образ Росії, як великої держави".

"Адміністрація Байдена має швидко розробити інші виміри її стратегії щодо стримування та протидії войовничим діям Путіна одночасно із підтримкою демократичних сил у Росії, Європі та світі. Іншими словами, після Женеви, починається важка робота ", - заявив Макфол у своєму аналізі майбутньої зустрічі двох президентів.

Минулого тижня видання The Washington Post у редакційній колонці вказало, що Байдену буде не просто стримати Путіна від подальшої агресії.

"Найсильнішою картою пана Байдена може бути обіцянка викрити та переслідувати особисте багатство пана Путіна, чимало з якого тримається за межами Росії", - відзначили у виданні, не наводячи джерел своєї інформації про місцезнаходження статків президента Росії.

Дивіться також: Президент США Джо Байден прибув до Женеви

Президент США Джо Байден прибув до Женеви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

XS
SM
MD
LG