Спеціальні потреби

У Держдепі заявили, що хочуть передбачуваних відносин з Росією, а екс-посол США попередив, що після Женеви почнеться "важка робота"


Напередодні зустрічі президента США Байдена і Росії Володимира Путіна, офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан (Andrea Kalan) поділилася з "Голосом Америки" очікуваннями США від майбутнього саміту.

США прагнуть стабільних та передбачуваних відносин з Росією. Ми не шукаємо конфлікту
Держдеп

За словами Калан зустріч є важливою передусім через те, що дає Байдену та Путіну можливість зустрітись, "щоб вони особисто поспілкувалися і змогли висловити один одному свої занепокоєння, щоб ми могли знайти, як працювати разом і як далі співпрацювати там, де це можливо - а де це неможливо, це хороша можливість висловити нашу позицію "- підкреслила Андреа Калан.

Калан відзначила, що перед самітом із Путіним Байден зустрівся з демократичними союзниками і партнерами в усьому світі. За її словами, до запланованого на 16-те червня саміту у Байдена буде вся інформація за підсумками його переговорів з партнерами і союзниками, і він зможе відстоювати спільну позицію.

"США прагнуть стабільних та передбачуваних відносин з Росією. Ми не шукаємо конфлікту. З Росією існує низка областей, в яких ми можемо співпрацювати. Так що ми шукаємо ці області. Президент Байден ясно сказав, що якщо Росія продовжить свої агресивні дії -тоді він буде відповідати, буде вживати заходів так, як він це робив рішуче в минулому "

Серед таких проблем вона виділила позицію президента США щодо кібербезпеки:

"Як він сказав, кожна країна повинна працювати так, щоб злочинці не могли працювати всередині країни. Це стосується кіберзлочинців. Так що він обов'язково буде піднімати це питання завтра з президентом Путіним - і щоб президент Путін потім відреагував, і сказав, як можна боротися з кіберзлочинністю всередині Росії ".

Водночас, адміністрація Байдена має швидко розробити інші виміри її стратегії щодо стримування та протидії войовничим діям Путіна одночасно із підтримкою демократичних сил у Росії, Європі та світі
Майкл Макфол

Між тим екс-посол США у Росії Майкл Макфол заявив, що Путін отримує політичну вигоду від збереження США у якості ворога і "провокує Вашингтон та його союзників , щоб підсилити образ Росії, як великої держави".

"Байден правий у своїй спробі перевірити, чи сприйме Путін більш стабільні, передбачувані відносини із США. Якщо президент Росії натомість обере надалі вдиратись до країн, посилювати кампанії кібератак та дезінформації, та арештовувати невинних росіян та американців, буде очевидно, що це він, а не Байден, відповідає за конфронтацію зі США. Байден також правий у своїй спробі працювати з Кремлем по обмеженому колу спільних інтересів, зокрема щодо обмеження озброєнь. Навіть під час найбільш напружених моментів Холодної війни, президенти США мали мудрість співпрацювати із радянськими колегами , щоб обмежити ризик ядерної війни. Водночас, адміністрація Байдена має швидко розробити інші виміри її стратегії щодо стримування та протидії войовничим діям Путіна одночасно із підтримкою демократичних сил у Росії, Європі та світі. Іншими словами, після Женеви, починається важка робота ", - заявив Макфол у своєму аналізі майбутньої зустрічі двох президентів.

Раніше у Кремлі заявили про затвердження порядку денного зустрічі Байдена і Путіна. Помічник Путіна із зовнішньої політики Юрій Ушаков заявив, що лідери США і Росії, обговорюватимуть ядерну стабільність, зміни клімату та кібербезпеку. Ушаков також заявив, що не має впевненості, що президенти досягнуть якихось домовленостей.

Дивіться також: "Ти в себе одна", - блогерка Катерина Баррел про материнство

"Ти в себе одна", - блогерка Катерина Баррел про материнство. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

XS
SM
MD
LG