Спеціальні потреби

У Києві закінчилася Чорнобильська конференція


Пан Гі Мун і Віктор Янукович відвідують Чорнобильську АЕС
Пан Гі Мун і Віктор Янукович відвідують Чорнобильську АЕС

За тиждень до відзначення 25 роковин аварії на Чорнобильській АЕС світові лідери обіцяли асигнувати 780 мільйонів доларів на нове «укриття» знищеного реактора. Атмосферні умови серйозно пошкодили перше «укриття», побудоване 25 років тому, яке мало служити лише 20 років.

Вибух на Чорнобильській АЕС та його наслідки були найбільшою у світі ядерною катастрофою. Вітри рознесли радіоактивні хмари також на Білорусь, Росію, Скандинавію та інші країни Європи. Треба було евакуювати приблизно 330 000 людей.

Дотепер мільйони людей живуть у районах, що зазнали серйозного радіоактивного забруднення. Білоруський та український уряди призначили п’ять відсотків свого бюджету на лікування хворих від радіації та патрулювання «зони відчуження».

Минулого місяця сталася чергова ядерна катастрофа у світі. В результаті потужного землетрусу і цунамі була пошкоджена атомна електростанція Фукусіма в Японії. На київській конференції говорилося також і про японську трагедію. Заступник директора Європейського банку з питань ядерної безпеки Бальтазар Ліндауер сказав:

«На конференції донорів дуже часто говорилося також про Фукусіму і, я думаю, це, очевидно, привернуло увагу до Чорнобиля».

Президент Європейської Комійсії Жозе Мануел Баррозу заявив учасникам київської конференції, що недавні події на Фукусімі були підтвердженням того, що ядерний ризик не зупиняється на кордоні країни. Він обіцяв від Європейського Союзу 156 мільйонів доларів на побудову нового «укриття».

Делегація Сполучених Штатів, яку очолював колишній радник Білого дому з питань національної безпеки Збігнєв Бжезинський, обіцяла найбільшу суму – 123 мільйони доларів.

Наприкінці дня отримано зобов’язання на суму 780 мільйонів доларів з потрібного мільярда доларів на проект, який повинен бути завершений у 2015 році.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG