Спеціальні потреби

Гроші Путіна підуть олігархам, які працюють з Росією - Чалий


Гроші Путіна підуть олігархам - Чалий
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Гроші Путіна підуть олігархам - Чалий

15-мільярдний кредит і газова знижка – допомога не для керівництва, а для братнього народу України. Таке заявив сьогодні російський президент Володимир Путін під час щорічної підсумкової прес-конференції.

Як стверджують експерти, народ України дістане лише невеличку частину з цих коштів у вигляді подачки перед виборами. Решта піде на підтримку олігархів, бізнес яких орієнтований на Росію. Про це сказав Голосу Америки заступник гендиректора Центру Разумкова, екс-заступник міністра закордонних справ України Валерій Чалий:

"Природа цих грошей наступна. На відміну від кредитів Міжнародного валютного фонду, які потребують контролю і реформ, ці кошти надаються без будь-яких умов – я маю на увазі фінансових, це просто російський прибуток плюс політичні умови. Таким чином розпоряджатись буде українська сторона".

"А оскільки в нас зараз розкрадання сягає половини отриманих коштів, то, я думаю, якусь частину дадуть для людей, невеличка передвиборча подачка, а все інше буде для розкрадання, от і все. Ясно, що там враховані інтереси виробників металу, сталі і виробників хімічної промисловості".

"Це очевидно. Тобто те, що йде в Росію за спільними проектами, воно буде підтримано цими грошима. Відтак наш великий бізнес, який працює зараз з Росією, тактично отримує певні позитиви. Але я нагадаю, що багато в кого більші обсяги експорту йдуть не в Росію, а на європейський ринок".

Чалий називає також позицію Заходу у підтримці євроінтеграційних прагнень України млявою.

"Сьогодні позиція Заходу дуже млява. На відміну від Росії – хоч би Володимир Путін і говорив, що він не впливає, але насправді 20 мільярдів, така допомога режиму фактично втримала сьогодні уряд і президента Віктора Януковича в Україні на якийсь час. Тому Захід повинен діяти активніше, використовуючи абсолютно всі легітимні механізми".

"Що стосується ЄС, то треба відкривати можливість в’їзду для українців, лібералізувати візовий режим, треба працювати з суспільством. Якщо це стосується Сполучених Штатів, то я все-таки очікую більш консолідованої позиції республіканців і демократів, як це було в історії нашій, і чіткої позиції по стабільності в цій частині Європи. Треба зрозуміти – і всі повинні не тільки на словах, але й у справах це робити, – що демократична ринкова конкурентна Україна є стабільною. Всі інші варіанти не на користь ні інтересів України, ні Сполучених Штатів, ні Європейського Союзу, ні навіть Росії".


Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG