Спеціальні потреби

Парламент Каталонії ухвалив резолюцію про відокремлення від Іспанії


Законодавці Каталонії – регіону Іспанії, що розташований на північному сході країни, схвалили в понеділок резолюцію про чергову спробу виходу зі складу Іспанії.

Більшість членів регіонального парламенту підтримали дорожню карту, запропоновану коаліцією «Разом за "так"» (Junts pel Si) і лівою партією «Кандидатура народної єдності» (CUP), які разом володіють 72 із 135 місць у парламенті. Вони сподіваються, що цей процес призведе до відокремлення від Іспанії протягом півтора року.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой минулого місяця пообіцяв застосувати «всі політичні і юридичні засоби», щоб перешкодити відділенню Каталонії, в тому числі – звернутися до Конституційного суду. Рахой охарактеризував спроби Каталонії здобути незалежність як «акт провокації».

Каталонія – автономний регіон з населенням 7,5 мільйона людей, на який припадає близько 20 відсотків ВВП Іспанії.

Рух за незалежність зародився в цьому регіоні понад століття тому, але набув особливої актуальності в останні кілька років на тлі економічної кризи в Іспанії. Рік тому в регіоні пройшов референдум про відокремлення, який уряд назвав недійсним. Близько 80 відсотків виборців проголосувало за незалежність.

Дивіться також: Про Голодомор вже розповідають у найжвавішому місці столиці США

Про Голодомор вже розповідають у найжвавішому місці столиці США . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

XS
SM
MD
LG