Спеціальні потреби

Незалежність Каталонії відтермінована до часу переговорів


Каталонський прапор на підтримку незалежності перед Європарламентом у Стасбурзі
Каталонський прапор на підтримку незалежності перед Європарламентом у Стасбурзі

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон проголосив незалежність країни від Іспанії, але заявив, що її наслідки тамчасово стримані, щоб дозволити переговори з мадридським урядом.

«Я вважаю, що Каталонія повинна бути незалежною державою у формі республіки… Я пропоную тимчасове припинення наслідків проголошення декларації про незалежність, щоб розпочати розмови для досягнення взаємної розв’язки», сказав Пучдемон регіональному парламенту в Барселоні.

Хоча Пучдемон не просив підтримки палати для проголошення незалежності шляхом голосування, що було б закриттям дверей для будь-якої узгідненої розв’язки, декларація кидає Іспанію у невідоме.

Раніше уряд Іспанії заявив, що одностороннє проголошення незалежності було б незаконним і обіцяв вдатися до дій «для відновлення законності і демократії», якщо парламент автономії і впливовий північно-східний регіон продовжуватиме заходи в напрямку незалежності.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой може вдатися до безпрецедентного кроку і розпустити каталонський парламент та провести нові регіональні вибори.

Дивіится також: Як у Стенфорді зустрічали Святослава Вакарчука і нових українських лідерів

Як у Стенфорді зустрічали Святослава Вакарчука і нових українських лідерів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

XS
SM
MD
LG