Спеціальні потреби

У лютому пройдуть чергові переговори щодо боротьби з ІДІЛ


Ештон Картер

Міжнародна зустріч покликана збільшити внесок держав в остаточну перемогу над ісламістами.

У лютому пройдуть чергові міжнародні переговори щодо боротьби з ІДІЛ

Міжнародна зустріч покликана збільшити внесок держав в остаточну перемогу над ісламістами.

Міністр оборони США Ештон Картер заявив, що через три тижні в Брюсселі відбудеться зустріч 26 міністрів, присвячена боротьбі з бойовиками «Ісламської держави».

«Кожна країна повинна підготуватися до обговорення подальшого внеску в боротьбу, і я не вагатимуся кинути нові виклики перед діючими та потенційними членами коаліції і задіяти їх у наших зусиллях у міру просування вперед», - сказав Картер після зустрічі зі своїми колегами з шести країн у Парижі.

Раніше Картер заявив, що хоче розповісти своїм колегам з Франції, Австралії, Німеччини, Італії, Великобританії та Нідерландів про те, як вони можуть прискорити боротьбу з ІД, і що для цього необхідно зробити.

Він також підкреслив важливість залучення арабських партнерів, які можуть зробити «величезний внесок» в зусилля коаліції в Іраку і Сирії.

«Я давно говорив, що араби і араби-суніти повинні вступити в гру. Ми можемо сприяти цьому, пояснивши, який внесок вони можуть зробити, а також обговоривши з ними, як вони бачать свої інтереси, в тому числі довгострокові інтереси в регіоні, і привести ці інтереси у відповідність з перемогою над ІДІЛ», - пояснив Картер.

Глава Пентагону зазначив, що однією з ділянок, в яких коаліції може допомогти внесок арабських партнерів, є підготовка поліції, оскільки для інших членів коаліції це «не так просто».

Кілька арабських держав беруть участь у авіаударах проти бойовиків «Ісламської держави» в Іраку і Сирії в рамках коаліції, яку очолюють США. Йорданія проводить удари в обох країнах, тоді як Саудівська Аравія і Об'єднані Арабські Емірати - тільки в Сирії.

Австралія, Франція, Великобританія і Нідерланди також беруть участь в повітряній операції коаліції, яка почалася в кінці 2014 року. Військовий компонент є однією зі складових у кампанії по боротьбі з бойовиками, яка також включає зусилля щодо припинення фінансування угруповання і припинення припливу іноземних бійців, а також з протидії пропаганді «Ісламської держави» в Інтернеті.

Дивіться також: У розмінуванні на Донбасі мали б бути зацікавлені і сепаратисти

Володимир Єльченко вважає, що місія ООН успішно працюватиме в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

XS
SM
MD
LG