Спеціальні потреби

У Криму панує путінський терор - канадський депутат


Борис Вжесневський: терор Путіна полягає у зникненні кримських татар, катуванні затриманих, у довільних стратах.

Росія у Криму викрадає кримських татар, піддає затриманих тортурам та страчує людей без доведення їхньої вини, - про це у виступі в федеральному парламенті Канади заявив депутат від правлячої Ліберальної партії Борис Вжесневський.

«Пане спікере, у 1783 році Росія вперше окупувала Крим, розпочавши 160-річну трагічну історію окупації та численних етнічних чисток корінного населення – кримських татар. 18 травня 1944 року Сталін провів етнічну чистку усіх 240 тисяч кримських татар до Центральної Азії, понад 100 тияч з них загинули. Серед тих, хто вижив, був легендарний Мустафа Джемілєв, який провів 18 жорстоких років у таборах ГУЛАГу, вимагаючи право його людям повернутися на свою землю», - наголосив Вжесневський.

Канадський депутат зазначив, що два роки тому Росія знову окупувала та анексувала Крим. І Мустафі Джемілєву знову забороняють в’їзд на батьківщину предків.

«Путінський терор у Криму полягає у зникненнях, катуванні затриманих та позасудових стратах. 20 тисяч кримських татар стали нині біженцями», - заявив канадський депутат.

«18 травня є річницею масової етнічної чистки та геноциду кримських татар і в цей день ми вітатимемо лідера кримського Меджлісу Мустафу Джемілєва в Оттаві. Слава кримським татарам!», - підсумував канадський депутат Борис Вжесневський.

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв перебуває у Канаді з офіційним візитом.

Дивіться також: Хто закликав воювати за Крим розповів посол України у США

Хто закликав воювати за Крим розповів посол України у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG