Спеціальні потреби

Посадовці США та Камбоджі домовляються про сплату 40-річного боргу


Посадовці США та Камбоджі домовляються про сплату 40-річного боргу
Посадовці США та Камбоджі домовляються про сплату 40-річного боргу

У четвер камбоджійські та американські чиновники провели переговори у Пномпені, обговорюючи питання багаторічного боргу. Під час В’єтнамської війни Сполучені Штати надали Камбоджі кредит під низький відсоток. Позичка, яка зараз становить 440 мільйонів доларів, була видана уряду генерала Лон Нола. Лон Нол прийшов до влади у 1970-му внаслідок перевороту, який підтримали Сполучені Штати.

Під час переговорів у четвер міністр закордонних справ Камбоджі звернувся до уряду США із запитом знизити відсоткову ставку на кредит від 3 до 1%, а 70% боргу переоформити у фінансову допомогу, надану країні з метою розвитку. Міністр зазначив, що залишок боргу буде виплачено.

Камбоджа вже давно вимагала, аби кредит було анульовано, оскільки Лон Нол захопив владу у результаті військового перевороту і не мав підтримки більшості населення країни. Камбоджа пом'якшила позицію минулого року, після того як державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що адміністрація Обами готова обговорити умови виплати боргу.

Питання заборгованості досі викликає неоднозначну реакцію в Камбоджі. Багато істориків стверджують, що американська підтримка Лон Нола чотири десятиліття тому призвела до приходу до влади Пола Пота. Лідер червоних кхмерів Пол Пот (справжнє ім’я Салот Сар) був при владі з 1975-го по 1979-ий рік. Його звинувачують у геноциді, під час якого загинуло близько 2 мільйонів камбоджійців.

Кредит США був наданий для розвитку сільського господарства і підвищення експорту. Але критики кажуть, що гроші насправді були використані для купівлі зброї, яку червоні кхмери пізніше використали для захоплення влади в країні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG