Спеціальні потреби

Каліфорнія – один із штатів з найвищим рівнем безробіття


Безробіття у США все ще залишається на досить високому рівні – 8,25%. А в деяких частинах країни цей показник навіть вищий. Наприклад, у Каліфорнії він складає близько 11%, а в деяких містах цього штату ще більший. Так, у Лос-Анджелесі чимало жителів шукають роботу, але тільки одиницям вдається її знайти.

«Багато безробітних є хорошими фахівцями, але вони ніколи не отримали нагоду себе проявити».
Іван Перез
Сотні людей так і не змогли знайти роботу на останньому ярмарку вакансій, що проводила благодійна організація «Місія Лос-Анджелеса». Вона допомагає бідним і бездомним в неблагополучному районі міста, що називається Скід Роу. Багато хто з безробітних перебивається тимчасовими підробітками.

«Я знаходжу роботу на кілька днів – тиждень тут, тиждень там. Але нічого немає на повний робочий день. Це те, що я шукаю», – каже Ентоні Александр.

Безробіття у США залишається на високому рівні. У травні в країні було створено лише 69 тисяч нових робочих місць – найменше у цьому році. Втім, деякі компанії все ще наймають на роботу. Один з таких роботодавців – Джон Мурґа, власник продовольчого супермаркету «Fresco Community Market». Він каже, що третина його працівників у минулому були безробітними та безхатніми, а нову спеціальність отримали на курсах, що проводяться організацією «Місія Лос-Анджелеса». Мурґа стверджує, що навіть за нинішньої несприятливої економіки його бізнес розростається.

Іван Перез – один з безробітних, хто отримав працю в «Фреско Маркет». Він каже, що багатьом з таких як він просто потрібен шанс:

«Багато безробітних є хорошими фахівцями, але вони ніколи не отримали нагоду себе проявити».

З кількох сотень резюме працедавець Джон Мурґа відбере для роботи лише кількох щасливчиків. А ті, кому не пощастить, й далі боротимуться за працю у жорсткій конкуренції.
XS
SM
MD
LG