Спеціальні потреби

“Дива не сталось” - у американському штаті, який називали зразком боротьби з коронавірусом, спалах заражень


Туристи гуляють по Голівудському Бульвару. 30 червня 2020.
Туристи гуляють по Голівудському Бульвару. 30 червня 2020.

“Каліфорнійське диво” - так експерти назвали штат Каліфорнія під час пандемії Коронавірусу. Золотий штат став прикладом для всієї країни, адже на початку епідемії, у Каліфорнії, яка є найбільш густонаселеним штатом США, інфекція поширювалась не так швидко, як це трапилось на східному узбережжі у штаті Нью-Йорк. Однак, статистика останніх двох тижнів показує — вірус все ж завойовує позиції у битві з Каліфорнією.

Каліфорнія була першим штатом, де губернатор запровадив наказ залишатись вдома для усіх громадян, а також зробив обов'язковим правилом одягати маски. Статистика штату у квітні й травні була відносно спокійною. Коли у Нью-Йорку в середині квітня було понад 200 тис. інфікованих, у Каліфорнії була 41 тисяча випадків зараження.

У травні, губернатор Гевін Ньюзом почав поступово відкривати штат — підприємства рекомендували відчиняти у кілька етапів. У штаті почались протести з вимогами якнайшвидше відкрити економіку штату а також пляжі й парки. Губернатор надав повноваження округам самим вирішувати як швидко вони відкриватимуть бізнес. Станом на початок травня, у штаті почалось стрімке відкриття — спочатку відчинили пляжі, невеликі крамниці. В середині травня уже можна було обідати в ресторанах і барах, а згодом відчинили й перукарні. І разом із відкриттям, поступово почала зростати кількість інфікованих.

Останніх два тижні штат став одним із гарячих точок в США разом із Техасом, Аризоною і Флоридою.

Минулого тижня у штаті щодня повідомляли про 6 тисяч нових випадків коронавірусу, що є найвищим показником місяця. Госпіталізація збільшилась на 51 відсоток.

Експерти розповідають, деякі округи у штаті поспішили відкрити бізнеси, коли не були готовими.

“Ми вирівняли криву, але ми не змусили її спадати. Далі ми знову все відкрили, тож маємо зростання кривої знову,” - розповідає сенатор штату Річард Пен в інтерв'ю виданню Hills.

Джордж Рузерфорд, професор епідеміології в університеті Сан-Франциско UC San Francisco у своєму інтерв'ю виданню Hills розповів, що проблемою є не так відкриття бізнесів, як велике і різноманітне населення штату, яке важко проконтролювати. Рузерфорд вважає, що у губернатора не було іншого вибору, крім того як дозволити округам приймати власні рішення.

“Те, що відбувається на півночі штату і на кордоні з Мексикою — діаметрально протилежні речі. Тож до всього має бути підхід на місцях. Тут дуже велика територія”.

Після невтішної статистики у штаті почали “давати задню” стосовно відриттів. 1 липня губернатор Нюсом наказав усім бізнесам, які проводять діяльність у приміщеннях, зачинитись у 19 округах штату.

Тож у Каліфорнії знову закривають ресторани, бари, перукарні. Також у деяких округах три тижні будуть зачиненими пляжі. На американський День Незалежності, який святкують 4 липня, будуть зачиненими парковки на пляжах південної Каліфорнії й Сан-Франциско та околиць.

Однак експерти скептично ставляться до другого закриття, адже, кажуть, що воно ефективне лише коли є невеликий відсоток заражень. Зараз же у Каліфорнії вірус поширився на велику кількість людей, тому зупинити зараження неможливо.

Дивіться також:Як у Лос-Анджелесі їдять у ресторанах під час пандемії. Відео

Як у Лос-Анджелесі їдять у ресторанах під час пандемії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG