Спеціальні потреби

Каліфорнійці вирішать питання легалізації марихуани на референдумі


2-го листопада американці прийдуть на виборчі дільниці, аби обрати конгресменів, сенаторів та губернаторів. Цього ж дня у багатьох штатах відбудуться місцеві референдуми, на яких вирішиться доля важливих для цих штатів питань. На референдумі у Каліфорнії люди визначать, чи потрібно легалізувати у штаті вживання марихуани. Такий крок може принести у бюджет штату мільярди доларів, втім опоненти застерігають, що легалізація марихуани зруйнує життя та здоров’я місцевої молоді.

«Пропозиція №19» саме так називається ініціатива каліфорнійців, яка може дозволити починаючи з 21-го року, вільно купувати і вживати марихуану. При цьому вживання марихуани у присутності дітей, на публіці, як також водіння автомобілем під впливом наркотику – буде суворо заборонено.

Зараз на виборах політики сперечаються з приводу цього питання не менш завзято, ніж з приводу усіх інших проблем.

Прихильники називають марихуану рослиною, що врятує економіку Каліфорнії. Майже мільярд доларів на рік буде зекономлено з бюджетів поліції та в’язниць – оскільки за вживання марихуани не будуть карати. І 350 мільйонів доларів надійде у місцеві бюджети у вигляді податків від вирощувачів та продавців марихуани. Прихильники закону наполягають, що ця індустрія створить у Каліфорнії десятки тисяч робочих місць.

Директор кампанії за легалізацію марихуани Ленні Свердлов зазначає:

«Ми повинні припинити вважати марихуану чимось негативним і повинні зрозуміти що канабіс – одне з найкращих рішень на даний момент, яке допоможе нашому суспільству».

Головним опонентом «Пропозиції №19» виступає федеральний уряд. Генеральний прокурор Ерік Голдер вважає, що легалізація наркотиків справа держави, а не окремих штатів чи громад. Підтримують уряд і каліфорнійські правоохоронці.

Втім опоненти наголошують, що вживання марихуани принесе значно більше зла, ніж користі. Особливо якщо люди «під впливом» сядуть за кермо автомобіля. Експеримент, який провели місцеві журналісти яскраво продемонстрував усю небезпеку. Під впливом марихуани, водій перестає контролювати ситуацію на дорозі, це майже аналогічно алкогольному сп’янінню.

Останні соціологічні опитування показують, що «Пропозицію №19» поки що не підтримує більшість. Але це питання може привести на дільниці багато молодих виборців, які, як правило, на вибори не ходять. Якщо їхня думка переважить, Каліфорнія стане першим штатом де буде дозволено вільне вживання Марихуани. У цьому штаті вже 15 років можна придбати марихуану в аптеках, де вона продається за рецептом лікаря, як знеболювальний засіб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG