Спеціальні потреби

Винахідливість допомагає дрібним підприємцям конкурувати з корп


В умовах економічної кризи малий бізнес у США, який свого часу став складовою економічного процвітання країни, страждає чи не найбільше. Маючи обмежені фінансові можливості, дрібні підприємці не витримують конкуренції великих багатомільйонних корпорацій, адже не можуть запропонувати споживачам ціни, які рекламують великі торговельні мережі. Однак, є приклади, коли малі виробництва знаходять свою нішу і пристосовуються до складних умов ведення бізнесу. Так у маленькому містечку Тінек, неподалік міста Нью-Йорк, власники малих бізнесів знаходять способи випередити потужних конкурентів, а місцева влада сприєї їм у цьому.

Пекар-кондитер у четвертому поколінні Ричард Гайслер – власник кошерної пекарні, яка обслуговує мешканців містечка Тінек у штаті Нью-Джерзі вже 80 років. Пекарня «Баттерфлейк» одна з найвідоміших у передмісті Нью-Йорка. Втім Гайслер каже, що пекарський бізнес сьогодні поступово вмирає:

«40 років тому за буханкою хліба чи тортом ви йшли у пекарню. Сьогодні ж у клієнта величезний вибір».

Вибір – від невеликих продуктових кіосків до мережевих супермаркетів. Майже усі тепер мають власні міні-пекарні, так що під одним дахом можна купити все, включно із свіжою випічкою.

«Ми знайшли свою нішу на ринку – не використовуємо взагалі ніяких горіхів. Ми зайняли наше місце шляхом важкої роботи, постійно шукаючи нові рецепти, які б задовольнили найвибагливіші смаки. Ми обслуговуємо не лише єврейську громаду, яка домінує тут у Тінеку, але і мусульманську, індуїстську. Також ми випікаємо для клієнтів, які дотримуються спеціальних дієт, як то дієти без рослинного білка. Таким чином ми збільшили нашу клієнтуру», – каже Ричард Гайслер.

Сідар Лейн – вулиця, на якій розташовані найстаріші бізнеси у Тінеку. Одним вдалося залишитись на плаву, іншим довелося закритися.

Президент Торговельної палати міста Леррі Бауер каже, що більшість бізнесменів навіть не знають, що можуть звернутися до нього за допомогою:

«Я думаю, часто вони навіть не знають про наше існування, і коли у них починаються проблеми, до нас вони не звертаються. Ми насправді можемо спробувати щось зробити, щоб врятувати бізнес. Частина бізнесу закрилась, тому що власники просто пішли на пенсію. Замість того, щоб знайти собі заміну, вони просто зачинили двері назавжди».

Щоб вижити малі бізнеси повинні бути дуже чутливими до смаків місцевої громади, каже власник магазину сувенірів Брю Принс, який відкрив свою крамницю два роки тому:

«Ідея у тому, що малий бізнес може підлаштуватися під смаки невеликої громади, відчути її потреби. Треба бути дуже обережними з ціновою політикою. Так що ми намагаємось проводити власне дослідження, а відтак пропонуємо найкращі ціни».

Разом з вузькою спеціалізацією, власники малого бізнесу міста Тінек також використовують іншу досить ефективну тактику – вони співпрацюють з місцевими виробниками.

XS
SM
MD
LG