Спеціальні потреби

Конгрес формує «суперкомітет», який готуватиме план скорочення дефіциту бюджету


Сполученим Штатам вдалося утримати найвищий рейтинг кредитоспроможності, після того як політики у Вашингтоні домовились про підняття боргового ліміту. Два з трьох найбільших світових рейнтингових агенств – Мудіс та Фітч – залишили кредитний рейтинг США на найвищому рівні – потрійне «А». Стандард енд пурс – третє агенство, поки не оприлюднило свого рішення. Втім, фахівці не виключають, що протягом року чи двох кредитний рейтиг США може бути знижений, якщо Вашингтон не продовжить скорочення дефіциту державного бюджету.

Занепокоєний цим і президент США, який у вівторок підписав закон про підняття боргового ліміту без традиційного пафосу та за зачиненими дверима. Досягнення компромісу Обама не вважає перемогою якоїсь зі сторін, а гострою необхідністю для покращення економіки:

«Наша економіка не потребує, щоб Вашингтон погіршував її штучно створеною кризою».

Американська економіка справді залишає бажати кращого. У вівторок продовжувалось падіння вартості акцій на фондових біржах. Цього ж дня, коли збільшили борговий ліміт, стали відомі важливі економічні показники, які свідчать, що економіка США сповільнюється, а американці почали економніше витрачати гроші. Окрім того, у липні було створено найменше робочих місць від початку року.

Зростаюче безробіття продовжує залишатись головною проблемою, з чим погоджуються представники обох партій. Втім, демократи і республіканці не мають спільного погляду щодо того, як вирішити проблему безробіття, зменшивши при цьому бюджетні витрати. Саме над цим працюватиме спеціальний Конгресовий комітет, який у листопаді має представити план скорочення дефіциту бюджету на півтора трильйона доларів. Республіканці виступають категорично проти підняття податків для багатих. А демократи запевняють, що скорочення витрат без збільшення податків залишить без роботи ще більше американців, а також болісно вдарить по найменш захищених верствах населення.

Якщо у комітеті не досягнуть згоди щодо скорочення бюджетного дефіциту, Конгрес автоматично зменшить на понад трильйон доларів фінансування Пентагону, соціальних програм та державного медичного забезпечення для людей похилого віку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG