Спеціальні потреби

Угорщина заблокувала військову підтримку України з Європейського Фонду миру і виставила свої вимоги


Фото із антиурядового протесту у Будапешті (зокрема проти збільшення навантаження на вчителів), 3 травня 2023 р. REUTERS/Marton Monus
Фото із антиурядового протесту у Будапешті (зокрема проти збільшення навантаження на вчителів), 3 травня 2023 р. REUTERS/Marton Monus

Угорщина не схвалила виплату наступного траншу позабюджетної військової підтримки Україні у рамках Європейського фонду миру(EPF) Європейського Союзу та виставила свої вимоги.

Причиною названо те, що ЄС використовує фонд “виключно щодо України”, оскільки це “не дозволяє спрямувати кошти для просування інтересів ЄС в інших сферах”, цитує Reuters офіс речника уряду Угорщини.

Такими “іншими сферами” зокрема названо Балкани та Північну Африку.

Крім того, Угорщина оголосила свої вимоги до України, щоб припинити таке блокування – йдеться про виключення банку OTP Bank Nyrt зі списку “спонсорів війни”. Йдеться про перелік компаній, що продовжують вести бізнес у Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто – інформує агенція Reuters.

Видання Bloomberg також цитує вислів Сіярто про “дедалі войовничішу” позицію з боку Києва щодо Угорщини. Міністр під час виступу у Відні також вкотре висловив багаторічну претензію, що Україна “обмежує права на освіту етнічних угорців”.

Загалом ЄС надав близько 3,6 млрд євро на військову підтримку Україні в рамках Європейського фонду миротворчості.

Reuters нагадує, що Угорщина, яка є членом ЄС, а також НАТО, відмовилася надавати будь-яке військове обладнання Україні, а також неодноразово критикувала санкції ЄС проти Росії, але врешті підтримала всі узгоджені заходи.

Як інформує Reuters, Європейський фонд миротворчості є позабюджетним інструментом.

Створений у 2021 році, фонд спрямований на підвищення здатності ЄС запобігати конфліктам, розбудовувати мир і зміцнювати міжнародну безпеку.

Голос Америки повідомляв, що Угорщина також заявляла про відмову виконувати рішення Міжнародного кримінального суду та намір не затримувати президента Росії Володимира Путіна, якщо той в'їде в їхню країну.

У січні цього року Угорщина вже мала намір блокувати підтримку України Європейським Союзом на суму 500 мільйонів євро, але потім відмовилася від такої ідеї.

Минулого місяця Міністерство фінансів США оголосило санкції проти Міжнародного інвестиційного банку у Будапешті, який має майже 50% російської власності. За інформацією Мінфіну, присутність Міжнародного інвестиційного банку в Будапешті "дозволяє Росії посилити свою розвідувальну присутність у Європі", а також сприяє ухилянню від санкцій.

Форум

XS
SM
MD
LG