Спеціальні потреби

Британія підтримала США та Україну в критиці "Північного потоку"


Борис Джонсон
Борис Джонсон

Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон приєднався до позиції США засудивши «роз’єднуючий» план Німеччини з продовження будівництва газопроводу «Північний потік 2», що йде з Росії до Німеччини і зазначивши, що проект може збільшити залежність європейських споживачів від «зловмисної російської держави», повідомляє The Guardian.

Гігантський трубопровід став лакмусовим папірцем того, як Європа може налагодити робочі відносини з Москвою і все ж захистити свої ліберальні цінності від російської загрози.

Хоча Джонсон в листі не закликає припинити проект, він зазначає, що Великобританія рішуче підтримує Україну з цього питання.
The Guardian

В листі до парламентарів, Джонсон наголосив на тому, що енергобезпека має базуватись на тому, щоб єдиний постачальник не мав монопольного контролю. Він також зауважив, що ЄС має право змінити власні директиви, щоб забезпечити рівну конкуренцію між трубопроводами і зобов’язати Німеччину дозволити використовувати трубопроводи для неросійського газу.

Хоча Джонсон в листі не закликає припинити проект, він зазначає, що Великобританія рішуче підтримує Україну з цього питання. Україна очолювала опозицію до трубопроводу, так як Росія планує обійти існуючий трубопровід, що проходить через Україну і приносить Києву дохід у 2% ВВП щорічно.

Питання «Північного потоку» стало основним на переговорах минулої п’ятниці в Сочі між канцлером Німеччини Меркель та президентом Росії Путіним. Меркель підкреслювала, що проект є суто комерційним і закликала президента Росії гарантувати подальше використання українського трубопроводу, однак Путін зазначив, що це відбудеться тільки тоді, якщо буде економічно виправдано.

Великобританія, увага якої була прикута до Brexit, дотепер не висловлювала рішучої позиції стосовно «Північного потоку».

Дивіться також: Як Україна та США співпрацюють в енергетичній галузі – інтерв'ю з Адріаном Прокопом

Як Україна та США співпрацюють в енергетичній галузі – інтерв'ю з Адріаном Прокопом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG