Європейські союзники України запевнили Київ у незмінності своєї підтримки. Міністри закордонних справ країн Євросоюзу зібрались 22 січня на засідання Ради міністрів в Брюсселі.
"Україна потребує військової підтримки зараз більше та швидше, щоб 2024 рік став роком, коли Україна переможе", - твітує верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель.
"Не хвилюйтеся. Українцям немає про що хвилюватися. Європейська підтримка залишається такою ж сильною, як і завжди, і вона триватиме", – запевнив голова дипломатії ЄС, відповідаючи на питання Радіо Свобода про те, чи не відволікатиме криза на Близькому Сході увагу європейських союзників від війни Росії в Україні.
"Україна купує для нас час і платить за це кров'ю", - зауважив в зверненні для преси міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. Він висловив сподівання на перемогу України за підтримки міжнародних союзників.
"Якщо Україна переможе, це припинить російський експансіонізм. Якщо ні - ми будемо шкодувати, що не використали куплений час ефективніше", - твітує посадовець.
Міністр закордонних справ Латвії Кріш'яніс Каріньш закликав європейців усвідомити, що Росія не зупиниться сама і зупиняти її пізніше буде дорожче.
"Українці готові боротись. Українцям потрібна наша західна неподільна підтримка - підтримка Європейського Союзу. Тому зрештою нам потрібно прийняти рішення і забезпечити, що ми маємо фінансування для України на наступні роки, щоб вони продовжували забезпечувати свій уряд.
Ми також маємо забезпечити наші поставки зброї та боєприпасів, необхідних їм, щоб виконати це завдання", - додав посадовець.
Значно збільшити допомогу Україні закликала в Брюсселі міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.
"Наша позиція дуже чітка щодо цього: ми маємо знайти стратегічний, довгостроковий шлях інтенсифікувати нашу спільну європейську оборонну промисловість та наші спроможності", - заявила Валтонен пресі.
До колег на засіданні Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу звернувся міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Він закликав ЄС збільшити допомогу Україні і невідкладно розпочати перемовини про членство України в ЄС.
Першого лютого ЄС планує розглянути питання затвердження допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро на чотири роки. Проти такого кроку виступала Угорщина.
В серії твітів напередодні Ландсбергіс наголосив на тому, що поставки міжнародних союзників Україні недостатні.
Він порівняв нещодавні оборонні закупівлі Польщі з поставками зброї від міжнародних союзників для України.