Спеціальні потреби

Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою


Напередодні свого візиту до Москви, президент Білорусі Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію "братньою державою".

Заяву процитував Belsat, телевізійний канал з головним офісом в Варшаві, який проводить мовлення на території Білорусі.

Під час засідання Кабінету міністрів в понеділок Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою "тому що, як мене поінформували, в Росії це не сприймається".

Коментар Лукашенка прозвучав після того, як Росія відмовилась надавати фінансову компенсацію на експортні мита Білорусі.

У вівторок, менше ніж за годину до початку переговорів Лукашенка з Путіним, які проводяться вже вдванадцяте цього року, міністр фінансів Росії Антон Сілуанов відповів на коментар Лукашенка, зазначивши, що "останнім часом відбулась втрата довіри".

"Ми не довіряємо роботі вашої митниці", - сказав Сілуанов під час неформального спілкування з пресою в Кремлі.

Стосунки Мінська та Москви ускладнились після взаємних звинувачень пов'язаних з новими митами на нафту і газ. Білорусь називає ці виплати штучно завищеними, а Росія неодноразово висловлювала занепокоєння через порушення на білоруській митниці.

Росія, Білорусь та Казахстан діють в рамках домовленості за якою, Москва надсилає нафту та нафтопродукти до Білорусі не сплачуючи мита, а Білорусь реекспортує деякі з цих товарів і залишає собі надходження.

Росія використовує дешевий енергоекспорт та позики до Білорусі для того, щоб утримувати цю країну в геополітичній орбіті Росії, однак, бюджетна ситуація в Росії стає ще більш складною, особливо в результаті західних санкцій.

Дивіться також: Святковий показ іграшкових потягів в Ботанічного саду у Вашингтоні

Святковий показ іграшкових потягів в Ботанічного саду у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

XS
SM
MD
LG