Спеціальні потреби

БП намагається припинити витік нафти з пошкодженої свердловини


Енергетичний гігант Бритиш Петроліум надсилає величезних розмірів купол на місце витоку нафти в Мексиканській затоці. Це безпрецедентні зусилля з метою збору неочищеної нафту з пошкодженої свердловини.

У середу робітники завантажили сталеву структуру, вагою в 98 тонн, на велике судно, щоб перевезти її на місце катастрофи. Вважається, що перевезення купола на місце забере приблизно 12 годин. Опісля купол буде опущено на дно моря, щоб накрити ним місце головного витоку нафти.

Структура повинна спрацювати як труба, що збиратиме нафту і передаватиме її на борт судна на поверхні води. Тоді вже нафту відокремлюватимуть від води і газу.

Компанія Бритиш Петроліум ніколи дотепер не пробувала обмежити витікання нафти на більшій глибині, ніж 1500 метрів і не може гарантувати успіху цього експерименту. Проте вона розраховує на те, що структура обмежуватиме витік нафти вже до понеділка.

У середу компанія Бритиш Петроліум повідомила про успішне закриття меншого витоку з пошкодженої свердловини, з якої щодня витікали у Мексиканську затоку сотні тисяч літрів нафти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG