Спеціальні потреби

Вибори у Боснії не дали бажаних результатів


Підрахунок голосів після недільних виборів у Боснії.
Підрахунок голосів після недільних виборів у Боснії.

Попередні результати виборів у поділеній між етнічними групами Боснії вказують, що, у колективному президентстві із трьох осіб, як здається, не буде єдності щодо етнічного об’єднання країни.

Згідно з підрахунком понад 70 % виборчих бюлетенів, президентство у мусульманській і хорватській громадах здобудуть помірковані політики, які схильні спрацювати з іншими етнічними групами.

Боснійська виборча комісія повідомила, що теперішнього лідера хорватської громади Желько Комшича переобрано, а Бакір Ізетбеґовіч, син колишнього лідера мусульман за часів війни на Балканах Алії Ізетбеґовіча має добрі шанси на перемогу.

Сербський кандидат Небойш Радмановіч, який не підтримує об’єднання Боснії і є за відокремлення Республіки Сербської знову переміг незначною кількістю голосів.

Представники виборчої комісії кажуть, що участь у виборах у Боснії, які відбулися в неділю, взяло 56% громадян із правом голосу у порівнянні із 55 % у 2006 році.

Вибори у Боснії вважаються критично важливими кроком до подолання політичного застою, який є перепоною до входження цієї країни до Європейського Союзу і НАТО.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG