Спеціальні потреби

Мільйони, які Манафорт завинив Дерипасці, намагався стягнути на користь олігарха екс-розвідник РФ – Time


Юрист Пола Манафорта виходить з будівлі суду, 2018
Юрист Пола Манафорта виходить з будівлі суду, 2018

Видання Time дослідило роль росіянина Віктора Бояркіна у відносинах між колишнім очільником передвиборчої кампанії Трампа Полом Манафортом та російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Бояркін, заявляє видання, був ключовою особою, яка забезпечувала стягнення боргу з Манафорта на користь російського олігарха .

Уряд США запровадив санкції проти Бояркіна 19 грудня. Колишній офіцер російської розвідки, Бояркін проводив операції з грошима від імені впливового російського олігарха, йшлося в документах Міністерства фінансів США.

Time вдалось кротко поспілкуватись з Бояркіним і він підтвердив, що зв’язувався з Манафортом, коли той очолював предвиборчий штаб Трампа. «Він був винен нам багато грошей, - сказав Бояркін. – І він пропонував як міг сплатити».

Коли Манафорт почав працювати у передвиборчій кампанії Трампа, він мав проблеми з грошима, а також мав великі борги перед Дерипаскою, який вимагав гроші у Манафорта за невдалу ділову угоду в Україні та інше.

Манафорт «просто зник» з близько 19 мільйонами доларів грошей з Росії, заявляли юристи Дерипаски в судовому позові на Кайманових островах. Однак, після отримання впливової посади в Республіканській партії, Манафорт знову вийшов на зв'язок з росіянами. Манафорт в електронному листуванні намагався запропонувати Дерипасці проводити «приватні брифінги» стосовно президентсої кампанії. Про це листування повідомляли The Atlantic та The Washington Post

Після того, як Манафорт три місяці очолював президентську кампанію Трампа, він змушений був піти у відставку, коли громадськість дізналась про його роботу на користь проросійських інтересів в Україні. Видання розмірковує, що саме складне фінансове становище Манафорта могло спонукати його до того, щоб після того, як він обіймав важливу посаду для Республіканської партії, пропонувати свої послуги в Східній Європі, а також в Чорногорії, де він, за словами місцевого посадовця, міг представляти інтереси Росії.

В коментарі для Time Бояркін підтвердив, що з ним зв’язувались слідчі з команди спецпрокурора США Роберта Мюллера. Слідчих в основному цікавили зв’язки Бояркіна з Манафортом. Він сказав їм забиратись геть, говорить Бояркін.

Дивіться також: ​Підсумки року: політичні карикатуристи залишаються у небезпеці

Підсумки року: політичні карикатуристи залишаються у небезпеці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG