Спеціальні потреби

Спікер Палати представників США Бейнер іде у відставку


Джон Бейнер

Джон Бейнер також складе з себе повноваження конгресмена від штату Огайо.

Спікер Палати представників Конгресу США Джон Бейнер у п'ятницю виступив на прес-конференції, на якій заявив, що залишить свою посаду і складе з себе повноваження конгресмена від штату Огайо в кінці жовтня. Бейнер неодноразово піддавався нападкам консервативного крила Республіканської партії, до якої він належить.

За його словами, тривала криза в керівництві може завдати Палаті представників непоправної шкоди.

Джон Бейнер був вперше обраний в Конгрес в 1991 році. З середини 2000-х років він очолював республіканську фракцію в Палаті представників - в якості лідера меншості або більшості. За словами його прихильників, 65-річний Бейнер планував покинути політику ще в кінці минулого року. Після виступу Папи Римського в Конгресі 24 вересня він сказав двом американським журналістам, що після цього досягнення йому більше нічого добиватися.

Майже три десятиліття Бейнер був одним з політичних важковаговиків Республіканської партії. На початку 1990-х він став одним з лідерів так званої республіканської «Революції» - його партія виграла вибори в Конгрес, який довгий час контролювали демократи. За його участю був складений так званиу «Контракт з Америкою» - перелік зобов'язань, які взяли на себе республіканські законодавці.

З 2010 року Бейнер займає посаду спікера Палати представників. У державній ієрархії США ця посадп - третя за важливістю: у разі неможливості виконання своїх обов'язків президентом і віце-президентом, повноваження глави держави приймає на себе спікер.

На цій посаді Бейнер проявив себе як серйозний опонент Барака Обами: республіканці під проводом Бейнера змогли торпедувати рнизку ініціатив президента-демократа.

Серед законів, які були ухваленіті з ініціативи або за активної підтримки Бейнера, - закони про допомогу малозабезпеченим дітям. Однак його політична спадщина вкрай суперечлива: Бейнер - віруючий католик - періодично виступав з ультраконсервативних позицій. Наприклад, в 2010 році Бейнер закликав закрити виставку в музеї Смітсонівського інституту - який частково фінансується державою - через наявність картини, автор якої, на думку Бейнера, глузував над християнськими символами.

Як очікується, представник від штату Каліфорнія Кевін Маккарті, другий в ієрархії республіканців у Палаті представників, стане провідним претендентом на заміну Бейнера на посаді спікера Палати.

XS
SM
MD
LG