Спеціальні потреби

На сході США намагаються зберегти музику блуґресс


Сполучені Штати – країна іммігрантів. У ритмі сучасного життя, представникам багатьох культур не легко зберегти свої національні особливості. Фестиваль блюґресс, що у перекладі означає блакитна трава, збирає вихідців з Ірландії, Шотландії, Англії та Уельсу навколо традиційних для них музичних мотивів. Емігранти з цих країн почали заселяти територію Північної Америки ще у 17 столітті. Їхні перші поселення розташувалися у горах Аппалачі на сході США. Саме тут вже півстоліття проводиться фестиваль блюґресс.

Фестиваль традиційної американської музики блюґресс – значна подія у цьому гірському регіоні на півдні Аппалачів. Щороку і малі, і дорослі збираються у парку в окрузі Ґрейсон, що у штаті Вірджинія, аби послухати чи потанцювати під звуки старих, але далеко не забутих пісень. Організатор фестивалю Бекі Ворд каже:

«Для нас усіх це дуже важливо. Щороку близько 2 тисяч людей прибуває на фестиваль. Для Вейна так само важливо підтримувати музику, традиційну для цього регіону».

Вейн Гендерсон – відомий у світі майстер виготовлення гітар. 16 років тому він започаткував традицію проведення фестивалю музики блюґресс. З вибором місця проблем не було. Район Блакитного хребта Аппалачів – батьківщина Вейна і «колиска» музики стилю блюґресс. Майстер гітар каже:

«Я до сих пір пам’ятаю, скільки задоволення приносила мені ця музика у молоді роки. Я думаю, що музика навчила мене багатьом речам, допомогла стати дисциплінованішим у навчанні та всьому іншому».

Останніми роками організатори фестивалю намагаються не тільки демонструвати музичні традиції регіону, але збирають гроші для підтримки молодих виконавців. Організатор фестивалю Бекі Ворд пояснює:

«Ми надаємо стипендії людям віком до 21-го року. Ми також допомагаємо місцевим колективам. Однак заявки ми приймаємо лише від мешканців Аппалачів, які намагаються пропагувати традиційну музику».

Організаторами концерту передбачено і виступ підростаючого покоління. Свої таланти демонструють учасники спеціальної програми, яку 10 років тому заснувала колишній педагог Гелен Вайт. Вона розповідає:

«Я знаю чимало сумних розповідей про життя дітей у горах. Я також знаю наскільки важливою була музика у моєму житті, скільки це приносило задоволення і розвивало почуття приналежності догромади, яке дає музика гір».

11-річна учасниця програми Даніель Яктер говорить:

«Я дійсно дуже люблю музику і завдяки їй знаходжу багато друзів. Також є можливість виступати з такими людьми, як Вейн Гендерсон».

У фестивалі беруть участь найкращі виконавці регіону. Приїжджає й чимало музикантів з інших куточків Америки. Серед запрошених цього року є Кедра Вокер. Вона приїхала зі своїм колективом, що складається зі 7 людей – усі члени її родини.

«Ми спочатку відправилися на Аляску з гастролями для ознайомлення з музикою блюґресс. В дорозі познайомилися з Вейном Гендерсоном. Він запросив нас на фестиваль… Так що для нас це велика честь бути тут», - каже Кендра Вокер.

Популярність фестивалю приносить непоганий заробіток місцевому бізнесу. Дейл Морріс задоволений.

«Це чудовий фестиваль. Ми намагаємося приїжджати сюди кожного року і насолоджуватися гостинністю місцевих людей. Це, як возз’єднання родини: зустрічаєш людей, яких не бачив кілька місяців, а то й рік», - каже турист.

Місцеві жителі визнають, що музика є важливою частиною їх життя і вони пишаються тим, що саме їм випала нагода продовжувати і збагачувати традиції цього регіону.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG