Спеціальні потреби

США і Британія блокуватимуть трансляцію засідання Радбезу ООН про викрадених Росією українських дітей


Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд. Архівне фото
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд. Архівне фото

Посли США та Великої Британії відмовилися бути присутніми під час засідання Ради Безпеки ООН щодо України, запланованого на 5 квітня, де, як було заплановано раніше, планується розглянути питання примусової депортації дітей з окупованих територій України до Російської Федерації, яку остання називає “евакуацією”.

Саме за цей воєнний злочин Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Натомість представники РФ пропонували сьогодні заслухати виступ Львовох-Бєлової у Радбезі – віртуально.

“Якщо вона [Львова-Бєлова, - ред.] хоче відповісти за свої дії, вона може зробити це в Гаазі, - цитує речника британської місії в ООН Reuters. - Їй не слід надавати платформу ООН для поширення дезінформації”.

Віртуальну трансляцію заблокують

Посол Великої Британії при ООН заявляє, що не братиме участі у цьому засіданні та блокуватиме трансляцію виступу Львової-Бєлової

Таку ж заяву зробила і посолка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

У коментарі журналістам Томас-Грінфілд сказала: “Як ви знаєте, інші посли не братимуть участі у засіданні [Ради Безпеки ООН, - ред.]. І ні я, ні інші наші посли не будемо сидіти у кріслах. На нашому місці сидітиме експерт, якому було надано інструкції вийти із залу, коли виступатиме доповідачка, котрій ми опонуємо”.

На нашому місці сидітиме експерт, якому було надано інструкції вийти із залу, коли виступатиме доповідачка, котрій ми опонуємо.
Лінда Томас-Грінфілд

Лінда Томас-Грінфілд також додала, що допоки Росія головує у Радбезі ООН цього місяця, Сполучені Штати “використовуватимуть будь-яку можливість, щоб дати їм [представникам РФ] відсіч у намаганні скористатися цим кріслом [голови Радбезу, - ред.] для поширення дезінформації чи підтримки їх зусиль”.

“Саме з цієї причини сьогодні ми опонуємо їх доповідачці – жінці, яку звинувачено у воєнних злочинах, яка задіяна у депортації дітей із їхніх домівок до Росії. Ми категорично проти цього, тому приєдналися до Великої Британії у блокуванні вебтрансляції ООН засідання, що дозволило б їй [Львові-Бєловій, - ред.] отримати міжнародну трибуну для поширення дезінформації та намагання захистити свої жахливі дії, скоєні в Україні”, - сказала Лінда Томас-Грінфілд.

Як повідомляв Голос Америки, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі, звинувачують Путіна у воєнному злочині примусової депортації населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Депортація дітей є складовою злочину геноциду - вважає юрист Еммануель Доуд, за чиїм позовом МКС видав ордер на арешт Путіна. Еммануель Доуд, переконаний, що Володимира Путіна таки судитимуть і він понесе покарання.

Як повідомляв Голос Америки, за іронією долі, єдиним членом ради, який коли-небудь бойкотував засідання ради, був колишній Радянський Союз. У 1950 році СРСР більше півроку бойкотував засідання Ради з приводу представництва Китаю в ООН.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG