Спеціальні потреби

Допомога Україні, Джуліані, сюжет "Радіо Свобода" – сенатор США розповів про що розмовляв з Зеленським


Сенатор Кріс Мерфі (другий зліва на фото) під час зустрічі з Зеленським
Сенатор Кріс Мерфі (другий зліва на фото) під час зустрічі з Зеленським

Можливості для нової допомоги України, візит Руді Джуліані до України, сюжет "Радіо Свободи" про подорож Зеленського до Оману – ці питання стали предметом обговорення на зустрічі американських сенаторів з президентом України Володимиром Зеленським минулого тижня. Про це та про свої враження від подорожі, після повернення з України та Мюнхена, написав у своєму блозі американський сенатор-демократ Кріс Мерфі.

Мерфі було легко вмовити свого колегу з Республіканської партії Рона Джонсона провести таку подорож, зазначає сенатор.

"Чи не було б корисно, щоб ми з вами поїхали одразу після імпічменту (до України – ГА), щоб надіслати сигнал, що між Демократами та Республіканцями немає розбіжностей у підтримці України?" – з також пропозицією США Кріс Мерфі звернувся до свого колеги з Республіканської партії Рона Джонсона з ідеєю про проведення візиту до України, згадує Мерфі. Джонсон одразу погодився.

Сенатори Рон Джонсон, Джон Баррассо і Кріс Мерфі відвідали Київ наприкінці минулого тижня для участі в переговорах з президентом України Володимиром Зеленським. Мерфі детально описує зустріч сенаторів з українським президентом, що відбулась 14 лютого у п'ятницю.

Зеленський справив на Мерфі позитивне враження. "Зеленський вражає. Новачок у політиці, який заробив собі ім'я в якості зірки телебачення в Україні, він потужно просуває реформи. Він надав сили закону низці законопроектів, спрямованих на протидію корупції", - пише Мерфі.

Я впевнений, що після цих вихідних, Зеленський більше ніж будь-коли переконаний, що, щонайменше, Конгрес Сполучених Штатів знову його підтримує
Сенатор Мерфі

Під час зустрічі, сенатори запевнили Зеленського у двопартійній підтримці України у США. Мерфі переконаний - після завершення процедури імпічменту в Конгресі США є можливість напрацювати новий пакет допомоги Україні. Питання допомоги України сенатори підняли і під час обіду за участі Зеленського, що відбувся на полях Мюнхенської конференції з безпеки 15 лютого.

"Я впевнений, що після цих вихідних, Зеленський більше ніж будь-коли переконаний, що, щонайменше, Конгрес Сполучених Штатів знову його підтримує", - наголосив Мерфі.

Мерфі також відзначив, що під час зустрічі у п'ятницю Зеленський підняв питання сюжету "Радіо Свобода", де йшлося про те, що український президент міг таємно зустрітись з російським посадовцем протягом нещодавньої подорожі на Близький схід. "Він сказав, що це неправда і його турбує, що це новинна агенція, яку фінансує уряд США, і тому створюється враження, що уряд США намагається знайти інший шлях, щоб зашкодити його урядові", - зазначає сенатор.

Мерфі побачив у зауваженні Зеленського "ознаку того, наскільки крихкими є наші відносини з Україною і як навіть найменше нехтування може принести значну шкоду намаганням Зеленського продемонструвати, що і після імпічменту, він має підтримку США. "Якщо це важливо для Вас, це важливо і для нас" – відповів Зеленському Мерфі.

Нагадаємо, Офіс президента України раніше цього місяця оголосив про намір подита позов стосовно сюжету. Редакція "Схем" "Радіо Свобода" оприлюднила позицію з цього питання.

Під час зустрічі Мерфі також відзначив вірну позицію Зеленського з невтручання до американської внутрішньої політики і запитав, чи відчуває Зеленський тиск надати допомогу з розслідуваннями, зокрема з боку юриста Трампа Руді Джуліані. У відповідь, Зеленський підкреслив, що він не зустрічався і не збирається зустрічатись з Джуліані і не хоче бути задіяним до американської політики ще більше, ніж зараз, пише американський сенатор.

Дивіться також: Час-Тайм. Атака на Донбасі – реакція США, НАТО

Час-Тайм. Атака на Донбасі – реакція США, НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG