Спеціальні потреби

Держсекретар США перелічив "цілком реальні" ядерні виклики


Фото з супутника Запорізької атомної станції в м.Енергодар. 29 серпня 2022 року. AFP/Satellite image ©2022 Maxar Technologies
Фото з супутника Запорізької атомної станції в м.Енергодар. 29 серпня 2022 року. AFP/Satellite image ©2022 Maxar Technologies

Державний секретар США перелічив “цілком реальні” ядерні виклики для світу. На підсумковій конференції після засідання глав МЗС “Групи семи” в Японії Ентоні Блінкен заявив:

“Ми також бачимо деякі дуже значні виклики не тільки на горизонті, але й цілком реальні, і ми повинні продовжувати працювати колективно, щоб протистояти цим викликам: призупинення Росією Нової угоди СНО (Угода про стратегічні наступальні озброєння - ред.) і безвідповідальна ядерна риторика; запуски небезпечних балістичних ракет з боку Північної Кореї та подальший розвиток її власної ядерної програми; розширення Іраном ядерної діяльності; і дуже непрозоре прагнення Китаю швидко нарощувати ядерний арсенал”.

Ці дії, за словами Блінкена, зміцнюють рішучість країн G7 у боротьбі з ядерною небезпекою. Він наголосив на необхідності скорочення глобальних ядерних арсеналів.

“Якщо ви подивитеся на траекторію від початку Холодної війни до сьогодні, ми побачимо цей загальний спад. І цього можна і потрібно досягти за допомогою реалістичного, прагматичного та відповідального підходу до контролю над озброєннями та нерозповсюдженням”, - зазначив головний дипломат США.

Як повідомляв Голос Америки, глави МЗС країн G7 у спільному комюніке, за результатами засідання в Японії, попередили Росію про "жорсткі наслідки", якщо та застосує біологічну, хімічну чи ядерну зброю в Україні.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG