Спеціальні потреби

Блінкен у Києві: “Впораємося з викликами, які ви маєте, та проб'ємося крізь них. Зробимо це разом”


Держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві 14 травня 2024 р. Фото: Brendan Smialowski/via AP
Держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві 14 травня 2024 р. Фото: Brendan Smialowski/via AP

Президент України Володимир Зеленський перед зустріччю із держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Києві подякував американському народу за підтримку України у “непростий період для України”.

За словами Зеленського, держсекретар США спеціально приїхав у ці дні підтримати Україну. “Дякую за цей сигнал”, – сказав український президент.

Він також подякував за “важливий пакет допомоги”.

“Протиповітряна оборона – найбільший дефіцит для нас”, – наголосив Зеленський. За його словами, Україні найбільш потрібні дві батареї Patriot для Харкова та Харківської області:

“Люди під атаками: цивільні та воїни, усі. Вони під російськими ракетами”.

Президент додав, що хоче обговорити зі США гарантії безпеки, над якими працюють команди обох країн. “Мирний саміт для нас дуже важливий. Нам потрібна участь не лише США, нам потрібна допомога президента Байдена і ваша, щоб залучити якомога більше країн до цього саміту”, – сказав Зеленський про зустріч, яка планується у Швейцарії 15-16 червня поблизу швейцарського міста Люцерн.

Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що більше допомоги від США вже в дорозі:

“Усі ми захоплюємося вашою надзвичайною стійкістю, вашою витривалістю, вашою силою, вашим лідерством. І ми знаємо, що це складний час, але ми також знаємо, що допомога – в дорозі”.

Частина допомоги, за словами Блінкена, вже прибула, частина ще надійде. Держсекретар сподівається, що це “справді матиме великий вплив у протидії російській агресії на полі бою”.

“Сильна, успішна, процвітаюча, вільна Україна – найкраща відсіч Путіну і найкращий гарант вашого майбутнього. І для всього цього Сполучені Штати є і залишатимуться відданим партнером”, – запевнив Блінкен.

Американський дипломат висловив сподівання, що разом із багатьма партнерами вдасться зробити наступні місяці “успішними”.

“Ми хочемо переконатися, що … впораємося з викликами, які ви маєте, та що ми проб'ємося крізь них, і зробимо це разом”, – сказав Блінкен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG