Спеціальні потреби

Блінкен та Гроссі обговорили безпекову ситуацію на Запорізькій АЕС. В МАГАТЕ глибоко стурбовані


Державний секретар США Ентоні Блінкен та гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час зустрічі у Вашингтоні у жовтні 2021 року. Фото: Mandel Ngan/via REUTERS
Державний секретар США Ентоні Блінкен та гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час зустрічі у Вашингтоні у жовтні 2021 року. Фото: Mandel Ngan/via REUTERS

Питання безпеки на Запорізькій атомній електростанції обговорив Держсекретар США Ентоні Блінкен із гендиректором агенції ООН із атомної енергії Рафаелем Гроссі у Відні.

Про це Блінкен повідомив 15 березня під час свого візиту до Відня в Австрії.

“Я провів зустріч з генеральним директором МАГАТЕ Гроссі. Ми обговорили загрози глобальній безпеці від агресії Росії проти України. Особливо, загрози, які вона становить для Запорізької Атомної електростанції. Зусилля МАГАТЕ із запобігання ядерній катастрофі стосуються буквально кожного на цій планеті. Ми також висловили підтримку мандату МАГАТЕ на гарантії та перевірку, що є критично важливим у різних місцях по всьому світу”, - сказав Ентоні Блінкен.

За повідомленням пресслужби Держдепу США, Блінкен на цій зустрічі “підтвердив тверду підтримку Сполученими Штатами глобальної місії МАГАТЕ з перевірки дотримання режиму нерозповсюдження ядерної зброї”, а також “відзначив важливу роль МАГАТЕ у допомозі державам-членам розвивати й отримувати користь від мирного використання ядерної енергії для науки, технологій … вирішення проблеми глобальної зміни клімату”.

15 березня МАГАТЕ повідомила, що на ЗАЕС відновили доступ до єдиної резервної лінії електропередач після збою, який тривав понад три тижні.

Робота резервної лінії електропостачання на 330 кВ була перервана 20 лютого внаслідок аварії на березі річки Дніпро, тоді ЗАЕС лишилась повністю залежною від своєї єдиної лінії на 750 кВ.

До повномасштабного вторгнення Запорізька АЕС мала десять доступних ліній електропередач, чотири з них лінії напругою 750 кВ і шість ліній напругою 330 кВ.

"Енергетична ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишатися надзвичайно крихкою та вразливою до подальших збоїв. Я як і раніше глибоко стурбований ситуацією на цьому великому ядерному об’єкті та загалом щодо ядерної безпеки", – заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

"Те, що колись здавалося неймовірним – воєнні дії поблизу АЕС – стало щоденною реальністю. Ситуація не покращується, і поки триває ця трагічна війна, станція залишається в небезпеці. З цієї причини я знову закликаю до максимальної стриманості та повного дотримання п’яти конкретних принципів, встановлених Радою Безпеки ООН у травні минулого року", – слова Гроссі опублікувала пресслужба МАГАТЕ.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG