Спеціальні потреби

Держсекретар США розповів про "велику помилку" Москви


Державний секретар США розкритикував насильницьке придушення протестів у Росії і не виключає реакції на "агресивні дії" з боку Кремля.

В інтерв’ю каналу NBC на питання, чи варто запровадити санкції щодо тих, хто причетний до придушення протестів у Росії, Блінкен заявив, що США наразі вивчають, як відреагувати на низку різних дій з боку Москви.

“Ми вивчаємо низку російських дій, які глибоко, глибоко хвилюючі”, - зазначив глава зовнішньополітичного відомства США.

“Дії, які вчинили щодо пана Навального, включно з очевидним використанням хімічної зброї щодо нього, але також втручання у наші вибори, використання кібер-інструментів під час так званих атаках SolarWinds, де Росія як виглядає відповідальна за потрапляння в громадські та приватні комп'ютерні мережі, і нарешті повідомлення щодо винагороди (від росіян - ред.) за американських солдатів в Афганістані. Ми вивчаємо всі ці речі”, - заявив Блінкен.

За словами державного секретаря США, залежно від результатів вивчення, буде вжито заходів, щоб захистити інтереси США і протистояти агресивним діям Росії. За його словами, президент Байден підняв ці всі питання у телефонній розмові з російським президентом Путіним.

Напередодні російське МЗС у соціальних мережах заявило, що за протестами у Москві стоять США, припустивши “брудне втручання у російські справи”.

Блінкен вважає ці звинувачення “великою помилкою” Москви, наголосивши, що протести - це не про США, а про росіян, яку втомились від “корупції” та “автократії”.

“Російський уряд робить велику помилку, якщо вірить, що це все про нас”, - зазначив Блінкен. - “Це про них. Це про їх уряд. Це про невдоволення, яке російські люди відчувають через корупцію, з автократією і я гадаю, вони мають дивитись всередину країни, а не зовні”.

Дивіться також: Національна гвардія США: яка місія цієї особливої структури і скільки заробляють гвардійці

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG