Спеціальні потреби

"Спроба Москви посилити ядерні ризики" - Держдеп США про вихід Росії з Договору про заборону ядерних випробувань


"Дії Росії лише послаблять довіру до міжнародного режиму контролю над озброєннями”, - заявив Ентоні Блінкен. Фото: AP/Alex Brandon
"Дії Росії лише послаблять довіру до міжнародного режиму контролю над озброєннями”, - заявив Ентоні Блінкен. Фото: AP/Alex Brandon

Державний департамент США назвав відкликання Росією ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) “значним кроком у неправильному напрямку”. Про це мовиться у заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.

“На жаль, це значний крок у неправильному напрямку, що відводить нас далі від набуття чинності, а не наближає до нього. Дії Росії лише послаблять довіру до міжнародного режиму контролю над озброєннями”, - зазначив Блінкен.

Він висловив вдячність іншим країнам, які також висловили стурбованість діями РФ.

Державний секретар наголосив на безвідповідальності висловлювань російської влади щодо вибухових випробувань ядерної зброї та дератифікації ДВЗЯВ.

“Це продовжує тривожні та помилкові спроби Москви посилити ядерні ризики та підняти напруженість, оскільки вона веде свою незаконну війну проти України”, - наголосив Ентоні Блінкен.

Держсекретар США запевнив, що Вашингтон “залишається відданим досягненню набуття чинності ДВЗЯВ, і ми підтверджуємо нашу прихильність нашому мораторію на випробування ядерних вибухівок нульової потужності, який діє протягом 30 років”.

У четвер, 2 листопада, стало відомо, що президент Росії Путін підписав закон про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань забороняє всі ядерні вибухи як у військових, так і в мирних цілях. Його підписали 187 країн і ратифікували 178. Щоб він набув чинності, його мають ратифікувати всі країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG