Спеціальні потреби

"Просування підтримки України і принципів Статуту ООН буде основним напрямком головування Іспанії в Раді ЄС" - Блінкен


Хосе Мануель Альбарес, міністр закордонних справ Іспанії, та державний секретар США Ентоні Блінкен. Вашингтон, 10 травня 2023. REUTERS/Evelyn Hockstein
Хосе Мануель Альбарес, міністр закордонних справ Іспанії, та державний секретар США Ентоні Блінкен. Вашингтон, 10 травня 2023. REUTERS/Evelyn Hockstein

Війна Росії в Україні лише посилила єдність союзників НАТО та призвела до зміцнення безпеки країн східного флангу Альянсу. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен. На прес-конференції із Хосе Мануелем Альбаресом, міністром закордонних справ Іспанії, Блінкен також високо оцінив підтримку Мадридом Києва перед обличчям повномасштабної російської агресії.

"Іспанія непохитно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України - не лише на словах, а й у діях, - сказав Блінкен. - Включаючи надання дуже важливих систем озброєння в межах скоординованих зусиль, очолюваних міністром Остіном. Ви бачили сильну підтримку щодо санкцій ЄС проти Росії, щоб продовжити тиск на Росію через її агресію. Гуманітарна підтримка була надзвичайно сильною, як у тому, що надавалося Україні, так і в щедрості іспанського народу, який прийняв понад 175 тисяч українських біженців".

"Іспанія чітко дала зрозуміти, що просування постійної підтримки України – і принципів, які є основою Статуту Організації Об'єднаних Націй, включаючи повагу до суверенітету нації та територіальної незалежності – буде центральним напрямком її майбутнього головування в Раді Європейського Союзу. Це лише один із багатьох способів, якими Іспанія демонструє лідерство в об’єднанні союзників і партнерів навколо наших спільних інтересів і цінностей", - Блінкен.

Альбарес також нагадав: "Іспанія з першого дня засудила незаконну та невиправдану агресію Росії проти України. Ми підтримали 10 пакетів санкцій ЄС щодо Росії. Ми підтримали використання Європейського фонду миру для закупівлі зброї для України. Разом зі США ми мали зустрічі із представниками Міжнародного кримінального суду для переслідування за воєнні злочини, які скоюють в Україні, наші представники наукової поліції в Україні допомагають збирати докази. Ми надали найбільший пакет гуманітарної допомоги, який будь-коли надавала Іспанія іншій країні".

Відповідаючи на запитання про меншу підтримку Києва з боку так званого Глобального Півдня - країн Африки, Латинської Америки та Азії, глава іспанського МЗС зауважив, що Мадрид веде діалог із цими державами. "Існує продовольча криза, енергетична криза, це глобальна криза, що впливає на всі ці країни. І ми хочемо повідомити, що, звичайно, ми повністю віддані Україні, але ми не забуваємо про потреби всіх цих країн", - додав він. Блінкен своєю чергою нагадав про використання Росією продовольства як зброї, зокрема через блокування Чорноморської зернової угоди, що позначається на найбідніших країнах світу.

Крім того, Альбарес відзначив світову роль Китаю, зокрема у мирному процесі в Україні: "Китай – це країна – завдяки своїй демографічній вазі, військовому потенціалу, економічній вазі – надзвичайно важлива для глобальних викликів, таких як зміна клімату або використання впливу, який він має на Росію та Володимира Путіна, щоб якнайшвидше досягти миру в Україні, тому що війна в Україні – це не європейська війна, але це війна в Європі. Це війна проти принципів Статуту ООН, а Китай є постійним членом Ради Безпеки. Тож у цьому дусі ми працюємо з Китаєм".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG