Спеціальні потреби

Блінкен: НАТО готується діяти проти гібридних загроз, які є "частиною навмисної стратегії Росії" з підривання безпеки альянсу


Державний секретар США Ентоні Блінкен під час саміту НАТО у Вашингтоні, США, 10 липня 2024 року. REUTERS/Ів Герман
Державний секретар США Ентоні Блінкен під час саміту НАТО у Вашингтоні, США, 10 липня 2024 року. REUTERS/Ів Герман

НАТО готує плани й програми протидії гібридним загрозам Росії та інших країн, сказав державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи у середу на саміті НАТО у Вашингтоні.

"Той факт, що ми бачили напади в останні місяці, підпали, диверсії, спроби вбивства, неправдиву інформацію, дезінформацію, кіберзагрози... це не поодинокі випадки, це частина навмисної стратегії Росії, спрямованої на підрив нашої безпеки та згуртованості альянсу", – сказав Блінкен.

"Ми перебуваємо в різко зміненому середовищі безпеки. Нові гравці, які кидають виклики, але також нові засоби, нові методи", – сказав Блінкен, додавши, що нова стратегічна концепція НАТО відображає той факт, що альянс стоїть перед гібридними загрозами.

"Відтоді, як ми оприлюднили стратегічну концепцію, ми працювали над тим, щоб перетворити її на реальні плани, реальні програми, які демонструють, що НАТО спроможне й ефективне у справі боротьби саме з цим. Такі виклики будуть розглянуті на цьому саміті", – сказав Блінкен.

Він додав, що "кожен союзник це добре усвідомлює" і "на цьому гостро зосереджений". "Я думаю, що нам потрібно почати діяти", – сказав Блінкен.

Останніми місяцями Європою прокотилася серія підпалів, які влада в Чехії, Великій Британії, Латвії, Польщі, Франції та Німеччині пов'язує з навмисними діями Москви.

Також Європейський Союз звинуватив Росію та Білорусь у використанні міграції як зброї проти країн ЄС, зокрема, проти Польщі, країн Балтії та Фінляндії.

Окремо фахівці з безпеки говорять про серію замовних вбивств у європейських країнах, які пов'язують з Росією, і які тривають протягом багатьох років.

Говорячи про ці інциденти, експерти з безпеки кажуть, що вони є гібридною війною Росії проти Заходу.

І з кожним збільшенням допомоги Заходу Україні – чи то через постачання нових озброєнь, чи то через запровадження нових санкцій проти Росії – Кремль посилює свої гібридні дії, зауважують оглядачі.

Минулого тижня американські бази в Європі підвищили бойову готовність через "комбінацію факторів", які "можуть вплинути на безпеку військовослужбовців та їхніх сімей, які базуються в регіоні". У Пентагоні наголосили, що йшлося про декілька факторів, "не пов’язаних з однією загрозою".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG