Спеціальні потреби

Держсекретар США Блінкен: ми збираємось посилити підтримку України в подоланні зовнішніх та внутрішніх викликів


Державний секретар США Ентоні Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати залишаються відданими підтримці України та збираються цю підтримку посилити. Про це він сказав протягом слухань у комітеті зовнішніх відносин Палати представників США.

Один з викликів України - це протистояння агресії ззовні, з боку Росії. Але вона також має справитись всередині, з своїми власними викликами - зокрема з проблемою корупції.
Ентоні Блінкен, державний секретар США

“Ми рішуче виступаємо проти спроб Росії анексувати Крим та проти її агресії на Донбасі, на сході Україні. Ми рішуче підтримуємо Україну і збираємось посилити нашу підтримку - в безпековому, економічному плані, а також в її зусиллях зміцнити власну демократію.

Це життєво важливо, бо як ви знаєте, один з викликів України - це протистояння агресії ззовні, з боку Росії. Але вона також має справитись всередині, з своїми власними викликами - зокрема з проблемою корупції. Ми налаштовані працювати над усім цим”, - заявив Держсекретар США.

Слухання в Конгресі щодо пріоритетів зовнішньої політики США тривали майже 5 годин. Окрему увагу деякі конгресмени зосередили на Росії та її зловмисному впливу в Європі.

За словами Ентоні Блінкена, першим пріоритетом зовнішньої політики США зараз є подолання пандемії. Адже якою б успішною не була кампанія вакцинації в Сполучених Штатах, допоки вірус поширюється та мутує в інших країнах, він може повернутись до Америки. Але разом із коронавірусом, США налаштовані боротись і з вірусом пропаганди.

“Я поділяю вашу стурбованість щодо дезінформації про вакцини, яку зокрема поширює Росія, - заявив Блінкен, відповідаючи на питання конгресменів - Це неймовірно небезпечно, це завдає шкоди безпосередньо країнам, які причетні до цього - вони не будуть у повній безпеці, поки більшість світу не вакцинується”.

Одним з найгостріших питань у трансатлантичних відносинах зараз є добудова російського трубопроводу “Північний Потік-2”. Конгресмени занепокоєні тим, що Білий дім зволікає із впровадженням санкцій. Однак Ентоні Блінкен запевнив законодавців, що позиція адміністрації є незмінною.

Президент Байден вважає, що Північний потік-2 - це погана ідея. Він говорив про це неодноразово, і я поділяю його погляди.
Державний секретар США Ентоні Блінкен

“Президент Байден вважає, що “Північний потік-2” - це погана ідея. Він говорив про це неодноразово, і я поділяю його погляди. Трубопровід порушує принципи енергетичної безпеки самого ЄС, ставить під загрозу економічну і стратегічну стабільність в Україні та Польщі. Ми виступаємо проти цього і будемо це робити надалі”, - сказав Ентоні Блінкен.

Сполучені Штати вже запровадили санкції щодо російського судна “Фортуна”, яке прокладає трубопровід. Але конгресмени наполягають, що цього недостатньо. Ентоні Блінкен сказав, що Білий дім розглядає введення нових санкцій. Однак, за його словами, перед цим слід провести юридичну перевірку та зібрати доказову базу.

“Інколи щось здається очевидним, але можливо це не так. Корабель, який перебуває в зоні будівництва, не обов’язково може мати відношення до трубопроводу. Перед тим, як рухатись далі, нам потрібно переконатись, що це правда. Але ми зобов’язуємось продовжити роботу над цим”, - заявив Держсекретар.

Ентоні Блінкен нагадав, що серед інших пріоритетів зовнішньої політики США - відновити лідерство американської дипломатії у світі, налагодити відносини із союзниками та гідно протистояти опонентам, зокрема Китаю.

Дивіться також: Допомогти Україні вступити в НАТО - рекомендації експертрів для Білого дому.

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG