Спеціальні потреби

Екс-губернатору Іллінойсу пощастило перед Фемідою


Лава присяжних у Чикаго визнала колишнього губернатора штату Іллінойс Рода Блаґоєвича винним у свідомій брехні агентам ФБР. Йому потенційно загрожує до 5 років ув’язнення. Однак лава присяжних не змогли дійти згоди щодо 23 інших звинувачень на адресу Благоєвича, поміж яких рекет, махінації, здирство та спроба продати сенаторське крісло звільнене президентом Обамою. Саме звукозапис на якому Блаґоєвич говорив про можливість заробити на його праві, як губернатора, призначати законодавця у разі звільнення місця в Конгресі від штату Іллінойс, розпочалась ця гучна справа.

Для сторони обвинувачення - це поразка, для Блаґоєвича - принаймні тимчасова перемога та життєвий урок.

Род Блаґоєвич визнає: «Можливо, головний урок для мене – те, що я забагато говорю».

Прокуратура передала суду сотні годин звукозаписів розмов Блаґоєвича, на яких і базувала свої звинувачення. Однак прокурори не змогли чітко показати канали по яких Блаґоєвич нібито отримував гроші. Звинувачення намагалося довести, що гроші надходили у вигляді зарплати дружині губернатора за не існуючи послуги. Втім після 2 тижнів обговорення справи за зачиненими дверима, лава присяжних переконливих доказів у цьому не побачила. Род Блаґоєвич говорить:

«За всіма статтями звинувачення, окрім однієї, вони не змогли довести, що я зробив щось протизаконне.

Щоправда, 11 членів лави присяжних були готові визнати Блаґоєвича винним у здирстві та хабарництві. Однак для цього потрібна згода усіх 12 присяжних.

Член лави присяжних Ерік Сарнело, що все звелося до незгоди однієї людини:

«Ми слухали записи телефонних розмов і всі говорили, що вони підтверджують його вину. Але одна жінка наполягала, що це навпаки доводить його невинність».

Хоча лава присяжних не визнала Блаґоєвича винним за більшістю статей звинувачення, його також не названо невинним за жодною з них. Це дало підстави прокуратурі відразу подати на повторний розгляд справи. Сам колишній губернатор говорить, що готовий до повторного слухання. Він також пообіцяв оскаржити єдиний вирок у його справі. Адже, здавалося б, не значна брехня федеральним агентам загрожує йому п’ятирічним ув’язненням.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG