Спеціальні потреби

Святковий шопінг американців - фактор світової економіки


Цими вихідними у США святкують День Подяки, не за горами і Різдво. Для американський родин це час найбільших покупок за цілий рік. Цей період надзвичайно важливий для економіки, і не лише американської.

Після тривожних прогнозів що кризи євро, неспроможності американських політиків домовитись про зменшення дефіциту та новин про скорочення зростання китайської економіки, світові біржі вкотре пережили падіння. Тож не буде перебільшенням сказати, що доля світової економіки зараз залежить того наскільки багато - чи мало - у США та інших розвинених країнах зроблять святкових покупок. Витрати споживачів, тобто гроші витрачені американцями на покупки, складають 70 відсотків валового продукту США. В свою чергу, купівельна активність американців впливає на країни, які постачають до США свою продукцію.

Сьогодні, незважаючи на потік негативних прогнозів, торговельні мережі США висловлюють стриманий оптимізм щодо сезону активних продаж. Так Еллен Дейві з Національної Федерації роздрібної торгівлі прогнозує, що лише у так звану чорну п’ятницю (день найбільших знижок) більше 150 мільйонів американців зроблять покупки.

"Все може статись, до кінця грудня ще дуже багато часу, але я бачу підстави для оптимізму", - каже експерт.

Цей прогноз означає багато не лише для США. У листопаді індекс купівельної спроможності громадян Китаю - економіка якого залежить від експорту до США - опустився до найнижчого рівня за півтора роки. За словами економіста Торге Мідеендорфа, спад у найбільш динамічній світовій економіці збільшує вірогідність глобальної кризи.

Тим часом слабкість євро додає головного болю усім країнам Європи. Зустріч лідерів трьох найбільших економік Єврозони, яка у четвер відбулась у Франції зосередилася на проблемах Німеччини. Напередодні у світі не знайшлось охочих придбати випущені Німеччиною боргові зобов’язання. Відсутність попиту на цінні папери найпотужнішої європейської економіки – дуже тривожний знак.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG