Спеціальні потреби

З людських протезів склали робота


З людських протезів склали робота
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

З людських протезів склали робота

Творці людиноподібного робота поставили за мету дослідити і показати вже досягнутий прогрес біотехнологій
Після поновлення роботи федерального уряду відчинили свої двері всі фінансовані Конгресом музеї американської столиці. На відвідувачів Музею авіації та космонавтики чекав приємний сюрприз. Біля входу їх вітав унікальний робот.

Складений зі штучних людських органів, так званий біонічний робот може ходити, говорити, чути та бачити. Творці людиноподібної машини поставили за мету показати прогрес біотехнологій, які вже застосовуються і покращують життя людей.

Він ще не вміє танцювати, чи навіть впевнено ходити. Однак цей двометровий робот свідчить про вже досягнуте і відкриває нові можливості для майбутнього.

Роботу-саперу дали людські руки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00
Неймовірний біонічний чоловік – так називають цього робота, зібраного зі штучних частин тіла та синтетичних органів.

Смітсонівський інститут закарбував для історії процес його створення, крок за кроком, і навіть зняв документальний серіал про нього.

Творці людиноподібного робота поставили за мету дослідити і показати вже досягнутий прогрес біотехнологій. Говорить науковець Бертольт Маєр:

«Які частини людського тіла ми вже можемо замінити? Якщо зібрати разом усі вже існуючі штучні органи, що з цього вийде? А вийшло ось це».

Бертольт Маєр – дослідник Університету Цюріха. Саме його обличчя стало прототипом маски, якою наділили людиноподібного робота. Робот складений з 28 штучних органів, які вже застосовуються медиками та науковцями. Він каже:

«Він має набір штучних органів, як то штучне серце, яке вже застосовують на людях. Це зроблене людиною серце качає штучну кров. У нього точно така рука, як у мене, адже я народився без лівої руки. Щоправда, у мене цьогорічна, а у нього торішня модель.
І він стоїть на ногах завдяки механічному Екзоскелету. Це щось на зразок інвалідного візка майбутнього. Цей прилад дозволяє паралізованим людям ходити.

Цей проект доводить, що ми вже можемо замінити чимало частин тіла, і в найближчому майбутньому технології допоможуть боротися з багатьма хворобами, від чого отримає користь суспільство загалом.
Бертольт Маєр
Органи для створення штучної людини позичили провідні компанії та науковці світу, поміж яких Джоан Тейлор, професор фармацевтики Університету Де Монтфорт у британському Лестері. Вона винайшла штучну підшлункову залозу, якою спорядили цього робота:

«Цей проект важливий не скільки для розвитку роботехнологій, скільки для розвитку медицини майбутнього».

А перспективи майбутнього необмежені, переконаний Маєр:

«Цей проект доводить, що ми вже можемо замінити чимало частин тіла, і в найближчому майбутньому технології допоможуть боротися з багатьма хворобами, від чого отримає користь суспільство загалом».

Щоправда, замінити людину роботом, принаймні на найближче майбутнє, залишається науковою фантастикою, підкреслює Бертольт Маєр:

Комп'ютерні ігри потрапили у відомий музей
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Direct link
«Неможливо замінити людину. Не існує штучного мозку, а усі засоби які ви тут бачите, створені, як додаток до людського організму. Без людського тіла усе це не має користі».

Чимало з цих штучних органів лише прототипи і ще не функціонують. Загальна вартість робота складає приблизно мільйон доларів США. Після кількох виставок біонічного чоловіка розберуть, а деталі віддадуть їх виробникам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG