Спеціальні потреби

У США спалять 110 мільярдів «неправильних» доларів


Уряду США доведеться знищити 110 мільярдів доларів у сотенних купюрах нового дизайну. Причина – брак допущений при друкуванні банкнот. Спеціальний папір захищений від підробки, просто загинався на друкарському верстаті. У результаті, на новеньких «сотнях» з’явились білі смуги. Тепер уряду доведеться буквально пустит ці 110 мільярдів за вітром – браковані гроші спалять.

Голограмна смужка безпеки та чорнило, що змінює колір. Після усіх цих нововведень друк грошей виявився надто проблематичним. Монетний двір США, який друкує банкноти для Федерального резерву не спромігся виявити серйозність проблеми вчасно. Нині чиновники вимушені долати наслідки допущених помилок.

Щонайменше 110 мільярдів доларів у сотенних купюрах нового зразка – лишаються на державних складах. За попередніми підрахунками можливо лише половина купюр у новонадрукованій партії грошей виявилися бракованими. Але їх надзвичайно важко відсортувати від якісних банкнот. За підрахунками експертів, для проведення цієї операції вручну знадобилося б від 20 до 30 років. Водночас, надійної автоматичної системи для виконання цієї роботи не існує.

Виробництво 100-доларових банкнот нового зразка – найдорожче в історії США. Собівартість друку однієї – 12 центів. Отже американський уряд витратив 120 мільйонів доларів на друк грошей, які не зможе використати.

Нові купюри бракованої партії містили підпис міністра фінансів Тімоті Ґайтнер. Тепер, щоб не допустити нестачі готівки в обігу, уряд Обами наказав друкувати банкноти старого зразка на яких зображено підпис міністра фінансів Генрі Полсона, зі складу адміністрації попереднього президента Джорджа Буша молодшого.

Критики вже сказали, що було би добре, якби до країни повернулися не лише гроші, але і той стан економіки, які були перед 2008-им роком, коли Барака Обаму було обрано президентом США.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG