Спеціальні потреби

Наступного тижня Конгрес розгляне законопроект спрямований проти російської клептократії


Наступного тижня Палата представників Конгресу США розгляне законопроект спрямований проти російської клептократії. Про це Російській службі «Голосу Америки» розповів голова підкомітету з питань Європи, енергетики, навколишнього середовища та кібербезпеки, конгресмен-демократ від Массачусетсу Білл Кітінг (Bill Keating).

Як заявив Кітінг, закон названий «закон CROOK» (Countering Russian and Other Overseas Kleptocracy) тобто "Протидія російській та іншим закордонним клептократям" дозволить виділяти кошти на протидію клептократії та об'єднувати для спільних дій посольства США, урядові та неурядові організації.

"Міжнародна корупція і клептократия дуже негативно впливає на демократичні країни, а країни з клептократичною керівництвом, як правило, авторитарні. Крім того, нам потрібно з цим боротися і в США: тут діють підставні компанії, які мають цілий апарат фінансових компаній і та юристів. Тому адміністрація Байдена зробила боротьбу з міжнародною корупцією своїм пріоритетом. Президент випустив меморандум про це під час своєї поїздки до Європи, і попросив колег по «Великій сімці» і партнерів в Євросоюзі об'єднати з ним зусилля у цій боротьбі ", - заявив Кітінг.

У січні представляючи законопроект Кітінг заявив, що Росія та інші авторитарні держави використовують "стратегічну корупцію", як головний інструмент шкідливого впливу, ведучи при цьому власні країни до банкрутства.

Раніше пов'язаний Сенатський законопроект підтримала міжнародна організація Transparency International.

"Ми вважаємо, що важливо розбудовувати здатність до швидкого розгортання американської підтримки анти-корупційних ініціатив в економіках, що розвиваються, які потерпають від підкупу з боку авторитарних урядів, у країнах-партнерах під час демократичних змін, та під час інших періодів, які пропонують історичні нагоди та мають значні наслідки", - йдеться у заяві органзіації.

Дивіться також: Історія художника, який майже півстоліття тому передбачав концепцію сучасного медіа простору

XS
SM
MD
LG