Спеціальні потреби

Байден застеріг Україну проти введення надзвичайного стану


Джозеф Байден
Джозеф Байден
Віце-президент США Джозеф Байден знову подзвонив президенту України Віктору Януковичу, закликавши його уряд не вводити надзвичайний стан і відвести від Майдану підрозділи спецпризначенців.

«Байден підкреслив, що США засуджують застосування насильства з будь-якого боку і попередив, що оголошення надзвичайного стану або введення інших жорстких заходів безпеки спричинить подальше загострення ситуації і закриє можливість для мирного вирішення конфлікту», - йдеться в заяві Білого дому, поширеній увечері в понеділок.

«Підкресливши, що не можна втрачати часу, віце-президент закликав президента Януковича прибрати підрозділи спецназу і працювати з опозицією над виробленням негайних заходів щодо послаблення напруженості між демонстрантами і урядом», - йдеться в заяві.

Віце-президент США також закликав Київ вдатися до конкретних кроків на позачерговому засіданні парламенту у вівторок, щоб «повною мірою відповісти на законні тривоги українського народу, в тому числі скасувати антидемократичні закони, ухвалені 16 січня», вказав Білий дім.

«На закінчення, віце-президент підтвердив непохитну підтримку Сполученими Штатами України, яка відкидає насильство, поважає права людини і гідність своїх громадян відповідно до їх європейських сподівань і бажання повернути їх країну на шлях до економічного оздоровлення», - йдеться в заяві.

Байден також розмовляв з Януковичем по телефону минулого тижня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG