Спеціальні потреби

“Вони заплатять велику ціну”, - Байден про наслідки можливого нападу РФ на Україну


Прес-кофнеренція Джо Байдена, 19-го січня, 2022
Прес-кофнеренція Джо Байдена, 19-го січня, 2022

У середу, 19-го січня, президент США Джо Байден провів офіційну прес-конференцію присвячену першому року перебування на посаді. Основними темами розмови із журналістами стали інфляція, пандемія COVID-19 та потенційне вторгнення Росії в Україну.

За словами американського лідера, у разі нападу, окрім санкцій і тиску країн Заходу, на Москву також чекає сильна відповідь від України, - “Я вже відправив українцям складну оборонну техніку на суму понад 600 мільйонів доларів. Для росіян, ціна наступу на Україну, з точки зору фізичних втрат, може бути великою”, - заявив Байден.

Якщо вони вторгнуться, вони заплатять велику ціну. Їхні банки не зможуть працювати з доларами. 
Джо Байден, президент США

Байден також додав, що США чинитимуть економічний тиск на Москву: “Будуть тяжкі економічні наслідки. Наприклад, все, що стосується доларового номіналу. Якщо вони вторгнуться, вони заплатять велику ціну. Їхні банки не зможуть працювати з доларами”.

Окрім того, за словами Байдена, у разі наступу США та інші країни НАТО збільшать свою присутність в Східній Європі та в країнах Балтії.

“Ми збираємось збільшити присутність військ у Польщі, Румунії та інших державах, якщо він (Володимир Путін) піде у наступ. Ми маємо священний обов’язок, закріплений статтею п’ятою, захищати ці країни. Тому що вони є членами НАТО”, - заявив американський президент.

Водночас, Байден підкреслив, що США не мають аналогічних зобов’язань перед Україною, яка не є членом альянсу: “Ми не маємо цього зобов’язання щодо України, хоча ми дуже стурбовані тим, що відбувається в Україні”.

Відповідаючи на запитання журналістів Байден заявив, що ймовірність нового наступу РФ на Україну, є високою.

“Я не впевнений, що він (Володимир Путін) остаточно вирішив, що збирається робити. Я припускаю, що він піде у наступ. Він має щось зробити”, - заявив Байден.

46-й президент США також підкреслив, що рішення про наступ залежить виключно від очільника Кремля, Володимира Путіна.

“Єдине, в чому я впевнений, що це рішення абсолютно, виключно та повністю є рішенням Путіна. Ніхто інший не прийме це рішення. Ніхто інший не може вплинути на це рішення. Лише він приймає таке рішення. І я припускаю, що воно може залежати від того, з якої ноги він встане з ліжка, прокидаючись зранку”.

Також, Джо Байден пов’язав безрезультатність зустрічей США, НАТО та ОБСЄ з представниками РФ минулого тижня із непередбачуваністю рішень російського лідера.

“Покищо три зустрічі, які ми провели, в ОБСЄ… та інші, нічого не дали. Враження, яке у мене склалося після розмов із моїм Держсекретарем, радником з Нацбезпеки та іншими високопоставленими чиновниками, що існують сумніви, що люди, з якими вони вели переговори, самі знають, що він насправді збирається робити. Він поінформована людина. Я думаю, що він прораховує, які негайні, короткострокові та довгострокові наслідки будуть для Росії, і я думаю, що він ще не вирішив”.

Раніше, речниця Ради національної безпеки США Емілі Гоум опублікувала у Twitter роз'яснення заяви президента США, щодо різних видів можливої подальшої агресії Росії проти України.

Дивіться також: Головні тези із інтерв’ю Ентоні Блінкена Мирославі Гонгадзе.

Головні тези із інтерв’ю Ентоні Блінкена Мирославі Гонгадзе. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

XS
SM
MD
LG