Спеціальні потреби

Байден повертає США до ВООЗ та Паризької кліматичної угоди


Джо Байден підписав перші президентські укази в Овальному кабінеті Білого дому одразу після інавгурації 20 січня 2021 р.
Джо Байден підписав перші президентські укази в Овальному кабінеті Білого дому одразу після інавгурації 20 січня 2021 р.

Серед 17-ти перших указів нового президента США Джо Байдена, які були підписані у перші години після інавгурації 20 січня, два спрямовані на зміцнення міжнародної співпраці зокрема у галузі боротьби з кліматичними змінами та з глобальними проблемами здоров'я.

Виконуючи виборчу обіцянку, Байден зупинив процес виходу США з Всесвітньої організації охорони здоров'я та розпорядився поновити участь країни в міжнародній Паризькій кліматичній угоді, що була підписана 2015 року.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґуттереш привітав ці кроки Вашингтона і заявив: “Я готовий тісно співпрацювати з президентом Джо Байденом та іншими лідерами, щоб подолати надзвичайну ситуацію з кліматом і краще боротися з COVID-19”.

ВООЗ

У Квітні минулого року тодішній президент Дональд Трамп припинив американське фінансування ВООЗ саме на початку поширення коронавірусу у світі, звинувативши організацію у тому, що вона була “майже повністю контрольована Китаєм”.

Згодом Трамп пішов далі, розпорядившись почати процес повного виходу США з ВООЗ, і припинення членства мало настати у липні, але указ Байдена скасовує це рішення.

Адміністрація Байдена повідомила, що вже цього тижня американська делегація на чолі з Ентоні Фаучі буде брати участь у відеонараді ВООЗ.

Вашингтон також оголосив, що долучиться до міжнародної програми COVAX, створеної, щоб допомогти іншим країнам світу отримати вакцини від коронавірусу.

Клімат

Джо Байден, підписавши розпорядження про повернення Сполучених Штатів до Паризької кліматичної угоди, з якої президент Трамп вивів США 2017 року, сказав, що участь у міжнародних зусиллях проти змін клімату “відповідає економічним інтересам Америки”.

Дональд Трамп більше підтримував галузі пов'язані з викопними видами палива і часто висміював відновлювані джерела енергії.

Після подання рішення до ООН Сполучені Штати знову стануть членом Паризької угоди через 30 днів.

Паризьку угоду 2015 року підписали майже всі країни світу, зобов’язавшись зменшити викиди так званих парникових газів, щоб сповільнити підвищення середніх річних температур на планеті.

Байден також призначив колишнього державного секретаря США Джона Керрі першим президентським посланцем з питань клімату і обумовив його членство у Національній раді безпеки.

Дивіться також: Дональд Трамп відлетів до Флориди: найголовніше з прощальної церемонії. Відео

Дональд Трамп відлетів до Флориди: найголовніше з прощальної церемонії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

XS
SM
MD
LG