Спеціальні потреби

Байден скасував міграційні обмеження, зокрема, для переможців лотереї «Зелена картка»


Фото з церемонії прийняття громадянства США
Фото з церемонії прийняття громадянства США

Президент Джо Байден зняв тимчасову заборону свого попередника на видачу певних категорій імміграційних віз, зокрема для членів родин американських громадян та переможців лотереї Green card - "Зелена картка".

На початку 2020 колишній президент Дональд Трамп заморозив видачу цих категорій міграційних та неімміграційних віз, зокрема, робочих віз для кваліфікованих і сезонних працівників, включаючи візи типу H-1B, H-2B, J, and L. У наступних двох прокламаціях він продовжив дію цієї тимчасової заборони. Своє рішення Трамп пояснив необхідністю захистити американський ринок праці у часи пандемії, коли мільйони американців втратили свої робочі місця.

У своїй новій прокламації президент Байден зазначив, що такі обмеження не відповідали інтересам Сполучених Штатів, а навпаки, зашкодили, адже замороження видачі "зелених карток" завадило багатьом родинам возз’єднатися із родичами - громадянами США чи постійними мешканцями.

"Також це завадило різноманітним індустріям США використати таланти з усього світу”, кваліфіковані працівники не змогли потрапити до країни. В деяких випадках, - йдеться у прокламації, - це призвело до затримання або й втрати отримати дозвіл на постійне проживання у США за результатами диверсифікаційної лотереї 2020 року та "можливості реалізувати свої мрії у Сполучених Штатах".

Рішення Байдена знімає частину заборони Трампа, але обмеження для робочих віз лишаються. Утім, термін дії цієї заборони збігає у кінці березня, пише Politico.

При цьому, зазначає NPR, використання технологічними компаніями робочих віз типу H-1B давно вважається суперечливим. Це дозволяє компаніям шукати за кордоном талановитих інженерів, IT-спеціалістів, архітекторів. Кількість таких віз до 2020 року була лімітована до 65 тисяч. Критики кажуть, що це "прогалини" у законодавстві, які дозволяють бізнесу платити іноземцям менше ніж американцям.

Дивіться також: Експлейнер: недоліки програми COVAX. Відео

Експлейнер: недоліки програми COVAX. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG