Спеціальні потреби

В Індії засуджено 7 осіб у зв’язку з Бхопальською катастрофою 1984 р.


Сьогодні суд в Індії засудив до двох років позбавлення волі 7 чільних екс-керівників компанії «Юніон Карбайд». Компанію звинувачено у недбальстві у зв’язку з неспроможністю запобігти одній з найбільших в історії індустріальних катастроф, у результаті якої загинули тисячі людей.

У грудні 1984 року смертоносна хмара метилізотіоціанату просочилася з велетенської цистерни заводу «Юніон Карбайд» в адміністративному центрі індійського штату Мадхья-Прадеш - Бхопалі.

За даними індійського уряду у перші дні після аварії загинуло прблизно З500 людей. Активісти, натомість, твердять, що число загиблих зразу після катастрофи становило втричі стільки. Відтоді, приблизно 25 тис. осіб померло від наслідків отруєння газом.

Судовий процес над підсудними тривав понад 20 років і тепер засуджені мають право оскаржувати вирок у судах вищої інстанції. Суд визнав винною ще й 8 людину, проте вона померла кілька років тому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG