Спеціальні потреби

США підпишуть безпекову угоду з Україною у четвер на саміті G7 в Італії


Радник із національної безпеки США Джейк Салліван. REUTERS/Leah Millis
Радник із національної безпеки США Джейк Салліван. REUTERS/Leah Millis

Сполучені Штати підтвердили готовність підписати двосторонню безпекову угоду з Україною під час саміту Групи семи в Італії.

Про це повідомив радник із національної безпеки США Джейк Салліван дорогою до Італії на зустріч лідерів G7, розмовляючи з журналістами на борту літака американського президента Air Force One.

"Ми оголосили торік, що кожна країна, по суті, візьме на себе зобов'язання домовитися про довгострокову двосторонню угоду з безпеки з Україною. На цей час 15 країн підписали свої угоди, і я радий повідомити, що наші переговори з Україною завершилися і підпишемо цю угоду завтра", – сказав Салліван.

угода не містить жодних зобов'язань щодо використання наших сил для захисту України

Щодо змісту домовленостей, високопосадовець пояснив: "Вони (українці) не просили наших сил, щоб вступити в бій. Тому ця угода не містить жодних зобов'язань щодо використання наших сил для захисту України. Це запорука того, що ми забезпечимо захист України сьогодні та стримування майбутньої агресії, як казав президент минулого року".

Салліван додав: "Наша мета проста. Ми хочемо продемонструвати, що США підтримують народ України і що ми продовжуватимемо допомагати задовольняти їхні потреби в безпеці не тільки завтра, але й у майбутньому".

В угоді, каже він, окреслено "чітке бачення роботи з нашими союзниками та партнерами, з Україною для продовження зміцнення надійної оборони та спроможності України стримувати міцний мир в Україні, підкріплені власною здатністю України захистити себе".

Крім того, США, за словами Саллівана, запозичать знання та досвід України, її інновації на полі бою та уроки, засвоєні на фронті.

"Ми вважаємо, що безпека України є центральною для безпеки Європи, а отже, центральною для безпеки Америки. Таким чином, ця угода разом із взаємодоповнювальними угодами про безпеку від широкої та потужної мережі країн забезпечує шлях до стабільної, незалежної, демократичної та безпечної України", - каже Салліван.

Угода, за його словами, це також потужний сигнал президенту Росії Владіміру Путіну із нагадуванням, що "перечекати" коаліцію, яка підтримує Україну, йому не вдасться.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG